Вашингтон і Сеул вигадали "велику угоду" для КНДР

Широкомасштабна економічна і фінансова допомога Пхеньяну буде надана лише після роззброєння. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Президента США Барак Обама і президент Південної Кореї Лі Мен Бак під час переговорів у Сеулі у четвер, 19 листопада, домовилися про політику "великої угоди" щодо КНДР.

Суть її полягає в тому, що денуклеаризація Корейського півострова передбачається в один етап - від КНДР потрібно "повне і нереверсивне роззброєння. Тільки після цього Пхеньяну буде надана широкомасштабна економічна і фінансова допомога.

Президент США відзначив, що така політика не дасть керівництву Північної Кореї можливості здійснювати провокаційні дії, а потім тимчасово повертатися за стіл переговорів для отримання певних привілеїв. У той же час він підкреслив, що "двері для переговорів відкриті завжди".

Раніше Пхеньян отримував економічну і фінансову допомогу поетапно, в обмін на певні кроки щодо заморожування своєї ядерної програми. Крім того, обидва президенти закликали КНДР негайно повернутися до шестисторонніх переговорів щодо без'ядерного статусу Корейського півострова.

Виступаючи на прес-конференції за підсумками переговорів Барак Обама підтвердив, що візит до Пхеньяну спецпредставника президента США з питань північнокорейським відбудеться 8 грудня.

У ході нового витка загострення на Корейському півострові КНДР у квітні 2009 року справила невдалий пуск триступінчатої ракети "Інха-2". У відповідь заяву Ради безпеки ООН Пхеньян заявив про вихід з шестисторонніх переговорів.

У травні в КНДР були успішно проведені повторні випробування ядерного вибухового пристрою. Пхеньян неодноразово виступав з вимогою двосторонніх переговорів з Вашингтоном, проте Білий дім заявляв, що готовий до будь-яких консультацій і зустрічей в рамках шестистороннього процесу, в якому крім КНДР і США беруть участь також Росія, Південна Корея, Китай і Японія.

Читайте також:

Обама полетів до Південної Кореї вирішувати ядерне питання КНДР

США прийняли запрошення КНДР до двосторонніх переговорів

Південна Корея збирає військові кораблі у спірних з КНДР водах

КНДР погодилася на переговори з Південною Кореєю

ВідеоОбама прибув у Сеул

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: