Вашингтон залишив Саакашвілі без американської ПРО

США не збираються розміщувати елементи протиракетної оборони в Грузії, заспокоїла Гіларі Клінтон Росію.

Сполучені Штати не бачить підстав для розміщення елементів системи протиракетної оборони (ПРО) на території Грузії, заявила держсекретар США Гіларі Клінтон під час візиту до Москви.

"У мене немає жодної причини думати, що елементи ПРО будуть розміщені на території Грузії", - зазначила Клінтон.

"Я знаю, що це дуже турбує Росію", - сказала держсекретар. Проте, за її словами, США хотіли би зняти цей конфлікт, хотіли би спільно з Росією створити ПРО, "яка могла б захищати і наш народ, і ваш народ, і наших європейських друзів і союзників".

"Нам необхідно створити якомога більш масштабну систему, яка оберігатиме нас від ракет малої і середньої дальності", - підкреслила Клінтон.

Раніше заступник глави об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Джеймс Картрайт заявив, що в рамках нової американської архітектури ПРО в Європі Пентагон планує розмістити РЛС раннього попередження ракетних пусків замість Чехії на Кавказі. Утім, він уточнив, де саме.

Нагадаємо, 17 вересня президент США Барак Обама повдіомив, що Вашингтон створить нову систему протиракетної оборони, більш економічну і високотехнологічну. За його словами, американська сторона має намір на цей раз дослухатися до думки Росії щодо ПРО.

Адміністрація екс-президента Джорджа Буша планувала розмістити в Польщі до 2013 року десять ракет-перехоплювачів стратегічної системи і радар в Чехії для протидії передбачуваній ракетній загрозі з боку Ірану.

Читайте також:

Клінтон замість критики запропонує Росії спільну ПРО

Пентагон: США не збиралися розміщувати ПРО в Україні

У Росії бояться, що американська ПРО з'явиться в Арктиці

Обама: ми змінили систему ПРО, щоб вона відповідала інтересам Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: