Ватажка "Талібану" не було на похороні в Пакистані під час обстрілу

У момент обстрілу Мехсуд знаходився в таємному місці, а в результаті обстрілу загинули лише п'ять бойовиків та 45 - сільських жителів.

Ватажок угрупування руху "Талібан" в Пакистані Байтула Мехсуд залишився неушкоджений після того, як BПC США обстріляли місцеву похоронну процесію.

Бойовик знаходився десь поблизу, але незадовго до початку атаки покинув дану місцевість, вважає американська розвідка. Самі бойовики цю інформацію заперечують.

Раніше повідомлялося, що в результаті ракетного удару американського безпілотного літального апарату в Південному Вазірістані загинуло принаймні 60 осіб, які брали участь в похоронах одного з командирів бойовиків "Талібану".

Співробітники розвідки сказали, що у вівторок вночі Мехсуд був на похоронах, і бойовики на деякий час втратили з ним контакт. ЗМІ припустили, що Мехсуд, очевидно, був десь дуже близько від місця обстрілу. Проте представники спецслужб заявили, що бойовик покинув цю місцевість ще до початку операції.

Близький соратник Мехсуда - Карі Хуссейн, який називає себе Абу Мусабом аль-Заркаві, - також спростував повідомлення преси. За його словами, у момент обстрілу Мехсуд знаходився в таємному місці.

"В результаті обстрілу загинули лише п'ять бойовиків, інші 45 - сільські жителі", - розповів Карі Хуссейн.

Байтулла Мехсуд очолює угрупування "Техрік-е-Талібан Пакистан" і є об'єктом підготовлюваної урядової операції в племінному регіоні Південний Вазірістан, що граничить з Афганістаном.

Крім того, Мехсуд вважається організатором вбивства в 2007 році екс-прем'єра Пакистану Беназір Бхутто. Раніше США призначили винагороду в 5 млн доларів за інформацію, яка призвела б до його арешту.

Крім того, Мехсуда звинувачували у вбивстві суперника - іншого лідера талібів Карі Зайнуддіна, що недавно виступив з критикою проти ватажка угрупування за напади, при яких загинули мирні жителі. Зайнуддін був убитий напередодні власним охоронцем. Проте відповідальність за це вбивство узяв інший помічник Мехсуда - Валіур Рахман. Він пояснив це тим, що Зайнуддін працював проти інтересів руху.

Вбивство Карі Зайнуддіна свідчить про збільшені розбіжності серед талібів, яких витісняють регулярні війська. Пакистанська армія вибиває бойовиків з долини Сват і не допускає зміцнення їх лідера в Пакистані.

Це вбивство посилає сигнал уряду Пакистану про те, що слід підготувати могутню операцію для усунення Мехсуда - ініціатора більшої частини терористичної активності в Пакистані, заявив колишній урядовець Махмуд Шах, що займав у минулому високий пост в службі безпеки Пакистану.

Нагадаємо, що влада Пакистану незадоволена повітряними атаками BПC США проти бойовиків, оскільки дуже часто їх жертвами стають мирні жителі. З початку минулого року американські беспілотникі нанесли 42 ракетні удари (22 цього року), в результаті яких загинули більше 345 осіб.

Читайте також:

Літак США обстріляв похорон в Пакистані: 60 загиблих

В Пакистані потонуло весілля разом з нареченими

ЦРУ знайшло бен Ладена в Пакистані

Смертник підірвав п'ятизірковий готель в Пакистані: десятки жертв

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: