Ватикан беатифікував майже 500 мучеників

Ватикан у неділю оголосив про беатифікацію 498 іспанських мучеників, які піддавалися релігійним гонінням в 1934-1937 роках.

Ватикан у неділю оголосив про беатифікацію (зарахування до лику блаженних) 498 іспанських мучеників, які піддавалися релігійним гонінням в 1934-1937 роках.

Церемонію, яка відбулася на площі Святого Петра, очолив префект Конгрегації у справах святих, кардинал Хосе Сараїва Мартінс. Папа римський Бенедикт XVI після закінчення традиційної недільної меси привітав іспанських паломників.

"Зараховані до лиця блаженних сьогодні - чоловіки і жінки різного віку, професій і соціального статусу, які заплатили життям за свою віру в Христа і його Церкву", - сказав понтифік.

На урочисту церемонію до Ватикану прибув міністр закордонних справ Іспанії Мігель Моратінос. Ватикан не вперше зарахував до лиця блаженних іспанських мучеників.

До цього, в 1987 році, Святий Престол канонізував 479 мучеників, 11 з яких згодом були оголошені святими. Згідно практиці Римсько-католицької церкви, беатифікація передує канонізації.

Процедура беатифікації і канонізації займає тривалий час. Спочатку до Ватикану направляють широке досьє на кандидата в блаженні або святі, що містить документи і свідоцтва, які підтверджують його благочестиве життя, а головне - хоч би одне диво з його життя, наприклад, несподіване зцілення тяжкохворого або якесь інша надприродна подія, про що можуть засвідчити живі свідки.

Потім проходить щось схоже на судовий процес, на якому заслуховують свідчення як прихильників канонізації, так і його супротивників, тобто, тих, хто не вірить в чудеса, створені кандидатом.

Колись такого обвинувача спеціально призначали, називаючи "адвокатом диявола". Якщо процедура завершується на користь кандидата, його досьє поступає на розгляд в Конгрегацію у справах святих, де його вивчає інша комісія, яка повинна визначити, чи не має приписуване кандидатові диво наукового або хоч би логічного пояснення.

Якщо комісія не знаходить такого пояснення, Конгрегація підтверджує, що диво дійсно мало місце і зробив його саме кандидат. Після цього Папа римський підписує відповідний офіційний акт про проголошення нового блаженного або святого.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: