Ватикан може стати посередником для переговорів між Україною та Росією

Дата публікації
Перегляди
1901
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ватикан може стати посередником для переговорів між Україною та Росією

Фото: Associated Press

Ватиканський дипломат у Києві назвав умову, за якої Святий престол зможе посприяти примиренню України та Росії.

Секретар із міждержавних відносин Ватикану, архієпископ Пол Річард Галлагер, перебуваючи в Києві, запевнив у готовності Святого престолу посприяти проведенню мирних переговорів між Україною та Росією, якщо на це погодяться обидві сторони.

Про це він заявив у п’ятницю, 20 травня, на спільній пресконференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.

“Будь-яка посередницька діяльність вимагає запрошення обох сторін. Якщо Святий Престол отримає запрошення від України та від Росії, щоб допомогти у будь-який можливий спосіб переговорному процесу, ми б це вітали і намагалися б усіляко цьому допомогти”, — сказав Галлагер.

Архієпископ також зазначив, що попередні спроби домогтися вирішення конфлікту між Україною та Росією зазнали невдачі. Однак, при цьому він наголосив, що “віра в Бога і людство” продовжують спонукати до пошуків миру “через молитву, слова та справи” і не здаватися легко перед викликами.

Нагадаємо,  у Страсну п’ятницю, 15 квітня, у Римі відбувся традиційний хресний хід. Хрест символічно несли в руках українка та росіянка, які переїхали до Італії два десятиліття тому.

Ватикан не відмовився від первинної ідеї хресного ходу за участю українки та росіянки

Ватикан не відмовився від первинної ідеї хресного ходу за участю українки та росіянки

Читайте також:

Наступна публікація