Ватикан розсекретив змову Адольфа Гітлера

Папа Римський Пій XII чекав, що нацисти його заарештують. І підготовив план контрзаходів на такий випадок.

У 1943 році нацисти готували план окупації Ватикану і арешту тодішнього Папи Римського Пія XII. Але у Папи був готовий план контрзаходів: він видав розпорядження в разі його арешту всім ватиканським єпископам бігти до Португалії, Іспанії або США.

Нові обставини з'ясувалися завдяки оприлюдненим документам з архіву Ватикану, пише лондонська газета The Telegraph.

Пій XII не збирався залишати Ватикан за власним бажанням і був упевнений, що у разі арешту німці вивезуть його силою. З цієї миті він вважав би себе не головою Римської католицької церкви, а приватною особою, і діяв би під ім'ям, яке він носив до ухвалення сану, - Еудженіо Пачеллі. Услід за цим кардинали могли приступати до вибору нового понтифіка, щоб католики всього світу не залишилися без духовного лідера.

Адольф Гітлер планував змову проти Пія XII, оскільки побоювався, що його вплив сприятиме антифашистському опору в католицьких країнах Європи, пише видання.

На думку деяких істориків, фюрера проти понтифіка налаштовувало також те, що Пій XII таємно санкціонував низку операцій з порятунку євреїв. Утім, варто зазначити, представники єврейських общин в Італії і низка ізраїльських організацій критикують Пія XII за те, що він публічно не засуджував знищення євреїв.

Журналісти не виключають, що оприлюднення нових документів про стосунки Папи Римського і нацистів може бути новою спробою Ватикану наблизити канонізацію Пія XII.

Читайте також:

Ватикан оголосить бойкот "Ангелам і демонам"

Ватикан узаконив сексуальну дискримінацію в пеклі

Рентгенівські знімки голови Гітлера виставили на Інтернет-аукціон

Ватикан визнав теорію Дарвіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: