Ватикан виступив проти присудження Нобелівської премії автору штучного запліднення

На думку Ватикана, саме на Едвардсі лежить відповідальність за те, що в світі зараз зберігаються мільйони заморожених яйцеклітин, більшість яких в кінцевому підсумку гине.

Папська академія Pro Vita ("За життя"), що займається дослідженнями в галузі біоетики з позицій Римсько-католицької церкви, виступила проти присудження Нобелівської премії 2010 року по медицині британському вченому Роберту Едвардсу, який створив технологію екстракорпорального запліднення (ЕКЗ).

4 жовтня оголошенням імені лауреата Нобелівської премії з фізіології і медицині відкрився "нобелівський тиждень". Едвардс був нагороджений "за розробку методу запліднення людських яйцеклітин in vitro (у пробірці), медичного досягнення, яке представляє зміну парадигми у лікуванні багатьох типів безпліддя", йдеться в повідомленні Нобелівського комітету.

Президент католицької академії Ігнасіо Карраско де Паула заявив агентству Ansa, що вважає "вибір Едвардса абсолютно неприйнятним з багатьох причин".

"Едвардс не вирішив проблему безпліддя, яка є дуже серйозною, ні з патологічної, ні з епідеміологічної точок зору", - сказав Карраско. "Нам потрібно дочекатися, коли дослідження приведуть до іншого рішення, менш дорогого і більш доступного, ніж ЕКЗ, яке вимагає величезних витрат", - додав він.

На думку прелата, саме на Едвардсі лежить відповідальність за те, що в світі зараз зберігаються мільйони заморожених яйцеклітин, більшість яких в кінцевому підсумку гине. Саме через загибель великої кількості ембріонів при використанні технології ЕКЗ Ватикан вважає запліднення in vitro аморальним.

Перша дитина з допомогою технології ЕКЗ з'явилася на світ в 1978 році. До теперішнього часу 4,3 мільйона людей у світі народилося завдяки методиці, розробленій Едвардсом.

Сума Нобелівської премії цього року, як і всі попередні, становить 10 мільйонів шведських крон (близько одного мільйона євро). Церемонія вручення нагороди відбудеться в Стокгольмі 10 грудня, у день смерті її засновника - Альфреда Нобеля (1833-1896).

Читайте також:

Нобеля з медицини отримав автор технології "зачаття у пробірці"

У Швеції відкривається Нобелівський тиждень

У Стокгольмі оголосили лауреатів "альтернативної Нобелівської премії"

 У Стокгольмі оголосили лауреатів "альтернативної Нобелівської премії"

ВідеоНобеля з медицини отримав автор технології "зачаття у пробірці"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: