"Важливий доказ": Навальний у своєму блозі вимагає повернути одяг, в якому його госпіталізували в Омську

На думку опозиціонера, одяг є важливим речовим доказом, адже на ньому могли бути сліди "Новачка", що може свідчити про контактний спосіб зараження.

"Важливий доказ": Навальний у своєму блозі вимагає повернути одяг, в якому його госпіталізували в Омську

© Associated Press

Російський опозиціонер Олексій Навальний розмістив допис на своєму сайті, в якому закликав російську владу повернути йому одяг, в якому він був у день отруєння 20 серпня в Омську. Він вважає, що це може бути "важливим доказом", який уже місяць намагаються приховати. 

Про це йдеться в дописі Навального на блозі

"Мене зараз цікавить одне: мій одяг. А саме той одяг, в якомуй я був у день отруєння 20 серпня. 30 днів "дослідчої перевірки" (відкритої в Росії. — Ред.) були використані для того, щоб ховати цей найважливіший доказ. Перед тим як вирішити мене відвезти до Німеччини, весь одяг з мене зняли, й відправили абсолютно голого. З урахуванням того, що на моєму тілі "Новачок" був виявлений, і контактний спосіб зараження досить імовірний, мій одяг — дуже важливий речовий доказ", — написав він. 

Оскільки, за законом, 30 діб дослідчої перевірки вичерпалися, Навальний вимагає повернути йому одяг: "Я вимагаю, щоб мій одяг акуратно упакували в целофановий пакет і повернули мені. А далі можете продовжити обговорювати на ток-шоу, що у мене був приступ діабету, та й той, швидше за все, влаштували мені співробітники ФБК", — додав опозиціонер. 

Він також нагадав, що в Росії досі не відкрили кримінальної справи через отруєння "Новачком", яке підтвердили дві незалежні лабораторії у Франції і Швеції та спецлабораторія Бундесверу: "Таке враження, що я не в кому впав у літаку, а послизнувся в супермаркеті та зламав ногу". 

"В російській політичній і юридичній реальності нічого цього немає. Тут є ток-шоу, де розповідають або про те, що мене ніхто не труїв, або про те, що, звичайно, отруїли, але зробили це чи співробітники ФБК, чи співробітники західних спецслужб. У Росії глава СЗР Наришкін заявляє, що ми віддали Навального в Німеччину без "Новачка", а там він опинився з "Новачком" (посипали, напевно)", — додав блогер. 

Після виходу зі штучної коми Навальний продовжує бути активним в медійному просторі й опублікував в Instagram вже третій допис, в якому подякував своїй дружині Юлії за підтримку. 

"Я вловлював тембр голосу дружини, мозок виділяв дофамін, мені ставало легше... Юлю, ти мене врятувала, і нехай це впишуть в підручники з нейробіології", — написав він. 

Нагадаємо:

  • 20 серпня Олексію Навальному стало зле в літаку на рейсі з Томська до Москви. Літак екстрено сів в Омську, а опозиціонер потрапив до реанімації у комі. Нині він перебуває на лікуванні в Німеччині.

  • Спеціальна лабораторія Бундесверу підтвердила отруєння Олексія Навального речовиною так званої групи "Новачок". Німецький уряд "категорично засуджує" напад на опозиційного політика і вимагає від Росії пояснень. Також РФ погрожують новими санкціями. Кремль свою причетність заперечує. 

  • Стан Навального вже покращився, його вивели зі штучної коми. 

  • На сторінці Навального в Instagram показали відео і розповіли, як пляшка з водою, на якій виявили сліди отруйної речовини з серії "Новачок", потрапила до німецьких фахівців.

Коментарі
Сортувати:

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie