Вбита в Чечні правозахисниця була свідком у справі Політковської

Вбита жінка володіла інформацією, яка могла вивести слідство на впливових замовників гучного вбивства російської журналістки.

Вбита у Чечні правозахисниця Наталія Естемірова проходила свідком у справі про вбивство журналістки Анни Політковської та надала свідчення, що могли би вивести слідство на замовників злочину.

Естемірова була одним із перших свідків яких допитали у справі Політковської. Вона висунула декілька версій вбивства. Втім, під час першого судового процесу її жодного разу не запросили до суду, як свідка. Люди, які перебували на лаві підсудних, не вписувалися у версії жінки.

Естемірова була знайома з Політковською з 2001 року. Саме тоді до журналістки звернулися родичі зниклого в Чечні Зелімхана Мурдалова. Політковська встановила, що до викрадення, можливо, причетні співробітники УВС Ханти-Мансійська, які дислокувалися в Октябрьському районі Грозного, і написала із цього приводу статтю.

Проти одного з міліціонерів - Сергія Лапіна - порушили кримінальну справу. А незабаром на адресу Політковської посипалися погрози у вигляді дзвінків і листів. Журналістка написала заяву в прокуратуру, найняла охорону, а міліціонера заарештували.

Останніми роками Естемірова проводила незалежне розслідування справи про вбивство Політковськой. Її дані могли б змінити уявлення про мотиви вбивства або пролити світло на те, чи причетні до злочину співробітники спецслужб, яких підозрювали у викраденні чеченців.

Нагадаємо, 15 липня Наталію  Естемірову було викрадено в центрі Грозного. Того ж дня її знайшли вбитою на території Інгушетії.

Голова ради правозахисного центру "Меморіал" Олег Орлов звинуватив у вбивстві Естемірової президента Чеченської республіки Рамзана Кадирова.

10 серпня в Чечні було викрадено і вбито лідера молодіжної неурядової організації "Врятуємо покоління" Зарему Садулаєву та її чоловіка Аліка Джабраїлова. Загибле подружжя займалося наданням допомоги дітям і батькам, постраждалим під час війни в Чечні.

Анна Політковська була вбита в Москві в жовтні 2006 року. В лютому суд визнав підозрюваних у причетності до вбивства, братів Джабраіла і Ібрагіма Махмудова, а також колишнього оперуповноваженого УБОЗ МВС РФ Сергія Хаджікурбанова, невинними. Втім, у червні виправдувальний вирок було скасовано.

Братів Махмудова звинувачували в тому, що вони допомагали своєму братові Рустаму Махмудову в підготовці вбивства, а Хаджікурбанова - в організації стеження за журналісткою.

Безпосереднім виконавцем злочину слідство вважає Рустама Махмудова, який перебуває у міжнародному розшуку, в зв'язку з чим його справу виділено в окреме виробництво. Замовник і мотиви вбивства слідством не встановлені.

Читайте також:

В Чечні викрали і вбили подружжя правозахисників-меценатів

Президента Чечні звинуватили у вбивстві правозахисниці

Суд відмінив подальше розслідування справи Політковської

Обвинуваченим у вбивстві Політковської скасували виправдувальний вирок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: