Вбито екс-голову Конституційного суду Чехословаччини

Мотиви вбивства відомого словацького адвоката Ернеста Валко залишаються неясними. Відомо, що він був близький до нинішньої правлячої коаліції.

Колишній глава Конституційного суду Чехословаччини, відомий словацький адвокат Ернест Валко 8 листопада був знайдений застреленим у своєму будинку, повідомляє газета The Slovak Spectator.

Міністр внутрішніх справ Словаччини Даніель Ліпшиц  та голова поліції Ярослав Спішак підтвердили факт смерті Валко, проте відмовилися надати докладнішу інформацію.

Мотиви вбивства залишаються неясними. Відомо, що Валко був близький до нинішньої правлячої коаліції, особливо до партії Словацький демократичний і християнський союз. Він часто представляв інтереси держави в суді. Зокрема, Валко був адвокатом міністра фінансів Івана Міклоша у справі проти Роберта Фіцо, лідера опозиційної партії "Смер". Адвокат також захищав інтереси державної лотерейної компанії, причому в разі програшу в суді держава могла втратити 66 мільйонів євро.

Втім, колишній президент асоціації адвокатів Штефан Детвай заявив, що не пов'язує смерть Валко з його професійною діяльністю. На його думку, злочин було, швидше, скоєно з особистих мотивів.

У 1990-1991 роках Ернест Валко займав посаду заступника голови Федерального парламенту в тоді ще єдиної Чехословаччини, а в 1992 році був обраний головою Конституційного суду. У 1993 році, після розпаду країни, Валко заснував власну адвокатську фірму.

Читайте також:

З'явилася версія, що Черномирдіна вбили

Данилишин заявив, що Тимошенко шантажували, а йому погрожували вбивством

Названо замовників вбивства екс-прем'єра Пакистану Беназір Бхутто

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: