Підозрюваного копа затримали. До вбивства може бути причетна його дружина-українка.
Четверо затриманих, тисячі обурених. Велику Британію об'єднали смуток та гнів через смерть Сари Еверард. 33-річну маркетологиню викрали ввечері 3 березня, а за тиждень знайшли мертвою в лісі.
Сьогодні британський уряд разом із поліцією Лондона та головним прокурором на спеціальній нараді обговорюють, як допомогти британкам після цього знову відчути себе в безпеці. Про це 15 березня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Південний Лондон - місце, де людно вдень і темно вночі. Але тепер парк Клепам Коммон освічують сотні свічок. Цим парком Сара Еверард поверталася додому, тут неподалік вона востаннє потрапила на камери спостереження. Вже після її вбивства з’являться статті: жінки і раніше заявляли в поліцію про напади в цьому районі. Тепер вони збираються тут - різного віку, різного достатку - зі свічками та плакатами, об’єднані смутком та обуренням.
"Кожна з нас могла стати Сарою, від цього мені неймовірно сумно, коли я бачу всі ці плакати і свічки, але я дійсно пишаюся, що всі ми зібралися тут", - зазначила учасниця жалобної демонстрації Геббі Везер.
За кілька хвилин до зникнення вона телефонувала другу - домовлялася про плани на завтра. Сару шукали тиждень на всіх околицях. Аж поки в лісі в сусідньому графстві Кент не знайшли сховане тіло і через кілька днів не підтвердили, що це дійсно вона.
Вся Британія обговорює, як легко жінці начебто в цивілізованій, багатій країні загинути, просто повертаючись пішки додому о 9-й вечора.
Підозрюваного в убивстві Сари затримують, це - поліцейський Уейн Казенс. Ще й з елітного підрозділу, що охороняв посольства. Батько двох дітей, одружений на українці Олені. Її теж затримують - підозрюють у співучасті. Але того ж дня відпускають під заставу. Теща, яка живе в Кропивницькому, досі відмовляється вірити, що це правда.
Чи знав убивця Сару, чому убив і викрав саме її - досі невідомо. Квітів і свічок у парку більшає щогодини. Багато жінок не можуть стримати сліз. Емоцій все більше і більше, і от уже камери і телефони фіксують, як копи скручують кільком учасницям жалобної демонстрації руки, одну - взагалі притискають до землі.
"Зібрався справді великий натовп, було багато промов. І поліцейські розцінили це незаконним зібранням, що несе великий ризик для здоров’я людей", - пояснила комісарка поліції Лондона Крессіда Дік.
Так жалоба обертається на протест. Половина опитаних британців вимагає відставки комісарки поліції Лондона, інші просто хочуть, аби покарали тих копів, які обійшлися з зібранням поруч із імпровізованим меморіалом без потрібної делікатності.
Вимагати відповідей і безпеки обурені люди рушають в середмістя Лондона, до парламенту і центрального відділення поліції.
Мер Лондона називає дії копів необґрунтованими та непропорційними. Комісарка поліції у відставку поки що не збирається, однак обіцяє ретельно вивчити усі обставини втручання підлеглих у жалобну демонстрацію.
16 березня підозрюваний в убивстві поліцейський Уейн Казенс знову з’явиться в суді. Його тримають в одиночній камері, звідки вже двічі возили до лікарні через травму голови. В поліції кажуть, він заподіяв її собі за ґратами сам.