Вбивство російських журналістів у ЦАР: офіційні слідчі вважають, що їх вбили під час пограбування

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Водночас журналісти-розслідувачі пов’язують їхню смерть із розслідуванням діяльності ПВК "Вагнер".

Слідчий комітет Росії підтримує версію про те, що російські журналісти Орхан Джемаль, Олександр Расторгуєв і Кирило Радченко були вбиті в Центральноафриканській Республіці під час пограбування.

Про це агентству ТАСС розповіла офіційний представник Слідчого комітету РФ Світлана Петренко.

"На відстані 23 км від міста Сібю поблизу села Кпаку автомобіль був зупинений групою озброєних людей негроїдної раси, які говорили арабською. Нападники наказали всім вийти з машини, почали вимагати віддати речі, фото і відеоапаратуру. Після відмови і спроби опору невстановлені особи розстріляли російських громадян, водій скористався тим, що увагу нападників відвернута, і на автомобілі покинув місце події", - заявила вона.

За її словами, "Центр управління розслідуваннями", який і замовив журналістам документальний фільм у ЦАР, не надав належних гарантій безпеки, а тепер намагається виправдати власні прорахунки.

"Співробітники інтернет-проекту "Центр управління розслідуваннями" (ЦУР) запропонували російським журналістам за грошову винагороду в розмірі $20 тисяч зняти документальний фільм на території ЦАР, що входить в десятку найбільш небезпечних країн світу. Незважаючи на це, будь-яка охорона журналістам не була забезпечена, вони прибули в ЦАР за туристичними візами і не проходили акредитацію", - підкреслили в Слідчому комітеті РФ.

Нагадаємо, 30 липня у Центральноафриканській Республіці вбили трьох російських журналістів: Олександра Расторгуєва, Орхана Джемаля і Кирила Радченка. За заявами місцевої влади, вони були пограбовані і вбиті місцевими бандитами. Однак родичі і колеги загиблих у версію пограбування не вірять, вважаючи, що вбивство журналістів було сплановано й пов'язане з підготовкою фільму про видобуток корисних копалин в ЦАР структурами бізнесмена Євгена Пригожина, якого називають "кухарем Путіна".

ВідеоВ Африці розстріляли російських журналістів, які розслідували діяльність ПВК Вагнера

Тіла трьох чоловіків знайшли у Центральноафриканській республіці . Найімовірніше, знімальна група їхала до міста Сібю, де натепер діють російські військові. Дорогою медійники потрапили у засідку і їхню машину розстріляли. 

В Африці розстріляли російських журналістів, які розслідували діяльність ПВК Вагнера

Залиште свій коментар

Вибір редакції