Вбивство відомого фізика-ядерника в Ірані: ЗМІ назвали можливу мету

За даними порталу Axios, адміністрація Трампа не приховує свого прагнення ускладнити Байдену відновлення переговорів з Іраном.

Вбивство відомого фізика-ядерника в Ірані: ЗМІ назвали можливу мету

© скриншот з відео

Метою вбивства вченого-ядерника Мохсена Фахрізаде, який керував центром досліджень при Міноборони Ірану, може бути утруднення відновлення переговорного процесу з ядерної угоди між США і ІРІ для майбутньої адміністрації обранного президента США Джозефа Байдена. Так вважає портал Axios, передає УНН.

"Вбивство Фахрізаде є частиною того, що здається спробою адміністрації чинного президента США Дональда Трампа і уряду прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу використовувати час, що залишився до вступу на посаду обраного президента США Джозефа Байдена, для посилення тиску на Іран. Адміністрація Трампа не приховує свого прагнення ускладнити Байдену відновлення переговорів з Іраном і повторне приєднання до ядерної угоди 2015 року. Частиною цих зусиль є санкції, таємні операції і загрози військового удару", - йдеться в публікації Axios, розміщеної на сайті порталу ввечері у п'ятницю, 27 листопада.

На думку Axios, частиною тих самих спільних зусиль Трампа і Нетаньягу зі збільшення тиску на Іран була зустріч ізраїльського прем'єра з спадковим принцом Саудівської Аравії Мухаммедом бен Сальманом Аль Саудом і держсекретарем США Майклом Помпео (він тоді перебував в арабській країні з візитом), про яку інформувала державна ізраїльська радіостанція Kan. При цьому МЗС Саудівської Аравії в понеділок спростував твердження про відвідування королівства прем'єр-міністром єврейської держави.

Нагадаємо, у п'ятницю, 27 листопада, поблизу Тегерана був убитий провідний іранський вчений-ядерник Мохсен Фахрізаде. Його називали "батьком іранської атомної бомби". 

Зазначимо, Мохсен Фахрізаде був керівником центру досліджень при Міністерстві оборони Ірану. На думку спостерігачів ООН з ядерної безпеки і розвідслужб США, Фахрізаде знову очолив скоординовану секретну програму зі створенню ядерної зброї в Ірані, яка була заморожена 2003 року. 

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie