Вбивство журналіста Хашоггі: Німеччина припиняє експорт зброї до Саудівської Аравії та вводить санкції

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ці рішення узгоджували із Францією та Великою Британією.

Уряд Німеччини ухвалив рішення припинити експорт озброєння до Саудівської Аравії через убивство журналіста Джамаля Хашоггі.

Про це заявили у Міністерстві економіки країни, передає видання Spiegel Online.

Зазначається, що зупинка стосується абсолютно всіх домовленостей щодо експорту – як майбутніх, так і тих, про що було домовлено раніше. За словами прес-секретаря міністерства, постачання буде призупинено "різними інструментами". Невідомо також, наскільки довго триватиме ця заборона.

Крім цього, Німеччина ухвалила рішення про заборону в'їзду 18 саудівцям, яких підозрюють у причетності до вбивства журналіста Хашоггі. Голова МЗС країни Гайко Маас підкреслив, що ці рішення узгоджували спільно з французькими та британськими партнерами.

Як повідомлялося, 59-річного Хашоггі вбили 2 жовтня у генконсульстві Саудівської Аравії в Стамбулі, коли той пішов туди, щоб забрати необхідні для майбутнього весілля документи. Його наречену до відомства не впустили і через п'ять годин очікування їй повідомили, що Хашоггі вже пішов з консульства. У журналіста були давні зв'язки з королівською родиною Саудівської Аравії, але він критично писав про нинішній уряд і спадкового принца Мухаммеда бін Салмана.

У Туреччині підозрюють, що чоловіка допитували, катували, а після цього вбили і розчленували. Для цього в Стамбул в той день прилетіло 15 співробітників саудівських спецслужб. Слідство має відповідні звукозаписи. Згодом турецька влада повідомила, що за кілька днів після вбивства Хашоггі Саудівська Аравія направила в Туреччину групу з 11 фахівців, серед яких були хімік та токсиколог, які повинні були "замести сліди" злочину.

Після декількох тижнів заперечень і під потужним тиском країн Заходу, влада Саудівської Аравії все ж визнала, що журналіст загинув в їхньому консульстві. Прокурор королівства заявив, що було встановлено та затримано 18 підозрюваних у вбивстві Хашоггі, для п’ятьох з них правоохоронці вимагатимуть смертної кари.

ВідеоТуреччина вважає, що тіла журналіста Хашоггі позбулися за допомогою хімічного розчинника

Туреччина вважає, що тіла убитого у саудівському консульстві журналіста Джамала Хашоггі позбулися за допомогою хімічного розчинника. Про це американському виданню Washington Post, де працював Хашоггі, розповів турецький високопосадовець. 

Туреччина вважає, що тіла журналіста Хашоггі позбулися за допомогою хімічного розчинника

Залиште свій коментар

Вибір редакції