Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вбивство журналіста Хашоггі: у резиденції саудівського консула в Стамбулі знайшли сліди кислоти - ЗМІ

Сліди хімічних речовин та кислоти знайшли в колодязі на території резиденції генконсула.

Під час обшуку резиденції генерального консула Саудівської Аравії в Стамбулі були виявлені сліди кислоти та інших хімікатів, які могли використати для розчинення тіла убитого журналіста Джамаля Хашоггі.

Про це у четвер, 8 листопада, повідомив катарський телеканал Al Jazeera з посиланням на джерело в Генеральній прокуратурі Туреччини.

За даними джерела, турецькі слідчі вилучили зразки зі стінок колодязя хімічних речовин та кислоти під час обшуків резиденції минулого місяця.

"Ми знаємо, що в ніч проти 17 жовтня, коли турецькі слідчі працювали в резиденції і хотіли отримати повний доступ до саду і колодязя, вони не отримали дозвіл. Але їм вдалося швидко взяти зразки з верхньої частини колодязя", - повідомив кореспондент телеканалу.

Він додав, що після дослідження цих зразків знайшли підтвердження наявності флуоридної кислоти та інших хімікатів.

Нагадаємо, у журналіста були давні зв'язки з королівською родиною Саудівської Аравії, але він критично писав про нинішній уряд і спадкового принца Мухаммеда бін Салмана. У Туреччині підозрюють, що чоловіка допитували, катували, а після цього вбили і розчленували. Для цього в Стамбул в той день прилетіло 15 співробітників саудівських спецслужб. Слідство має відповідні звукозаписи. Після декількох тижнів заперечень і під потужним тиском країн Заходу, влада Саудівської Аравії все ж визнала, що журналіст загинув в їхньому консульстві.

Згодом турецька влада повідомила, що за кілька днів після вбивства Хашоггі Саудівська Аравія направила в Туреччину групу з 11 фахівців, серед яких були хімік та токсиколог, які повинні були "замести сліди" злочину.

ВідеоТуреччина вважає, що тіла журналіста Хашоггі позбулися за допомогою хімічного розчинника

Туреччина вважає, що тіла убитого у саудівському консульстві журналіста Джамала Хашоггі позбулися за допомогою хімічного розчинника. Про це американському виданню Washington Post, де працював Хашоггі, розповів турецький високопосадовець. 

Туреччина вважає, що тіла журналіста Хашоггі позбулися за допомогою хімічного розчинника

Залиште свій коментар

Вибір редакції