Вбивство журналіста Хашоггі: у Саудівській Аравії винесли остаточний вирок

Вбивство журналіста Хашоггі: у Саудівській Аравії винесли остаточний вирок

За причетність до вбивства п’ять обвинувачених проведуть у в'язниці 20 років.

У Саудівській Аравії винесли вирок восьми особам за їхню участь у вбивстві журналіста Washington Post Джамаля Хашоггі, засудивши їх до ув'язнення на терміни від 7 до 20 років. Вирок є остаточним і підлягає виконанню.

Про це у понеділок, 7 вересня, повідомляє Al Arabiya.

За даними прокуратури королівства, п’ять обвинувачених проведуть у в'язниці 20 років за причетність до вбивства Хашоггі. Трьом іншим обвинуваченим призначено тюремне ув'язнення від семи до десяти років.

У грудні минулого року саудівський суд першої інстанції засудив п'ятьох обвинувачених до страти, ще троє отримали загалом 24 роки в'язниці. Пізніше смертні вироки п'ятьом особам були замінені на тривале тюремне ув'язнення, щодо трьох в силі залишені колишні вердикти.

У травні сім'я вбитого журналіста Джамаля Хашоггі опублікувала заяву про те, що вони помилували вбивць свого батька. Згідно із законом королівства, сім'я жертви має право помилувати винного. Після ратифікації це помилування не дозволяє стратити засуджених до смертної кари. Однак зловмисники все одно будуть покарані за злочин і буде винесено вирок за публічним законодавством.

Як повідомлялося, 59-річного Хашоггі вбили 2 жовтня 2018 року у Генконсульстві Саудівської Аравії в Стамбулі, коли той пішов туди, щоб забрати необхідні для майбутнього весілля документи. Його наречену до відомства не впустили і через п'ять годин очікування їй повідомили, що Хашоггі вже пішов з консульства. У журналіста були давні зв'язки з королівською родиною Саудівської Аравії, але він критично писав про нинішній уряд і спадкового принца Мухаммеда бін Салмана.

Після декількох тижнів заперечень і під потужним тиском країн Заходу, влада Саудівської Аравії все ж визнала, що журналіст загинув в їхньому консульстві. Було встановлено та затримано 18 підозрюваних у вбивстві Хашоггі.

У справі про вбивство журналіста в саудівському Генконсульстві в Стамбулі 2018 року проходили 11 осіб.

Відео Туреччина вважає, що тіла журналіста Хашоггі позбулися за допомогою хімічного розчинника

Туреччина вважає, що тіла убитого у саудівському консульстві журналіста Джамала Хашоггі позбулися за допомогою хімічного розчинника. Про це американському виданню Washington Post, де працював Хашоггі, розповів турецький високопосадовець. 

Туреччина вважає, що тіла журналіста Хашоггі позбулися за допомогою хімічного розчинника

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів