Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Мітингувальники вимагають відставки прем'єр-міністра.

Десятки тисяч словаків увечері в п'ятницю, 9 березня, вийшли на антиурядові демонстрації у Братиславі та інших містах країни.

Як повідомляє агенція dpa, демонстранти несли плакати на зразок "Словаччина має стати державою без мафії" та вимагали відставки прем'єр-міністра країни Роберта Фіцо через можливу причетність його уряду до корупційних схем.

Організатори акції у Братиславі заявили про найбільшу демонстрації у Словаччині з часів "Оксамитової революції" 1989 року.

Нагадаємо, причиною масових протестів у країні стало нещодавнє вбивство 27-річного журналіста Яна Куціяка, котрий вів гучні антикорупційні журналістські розслідування. Тіла журналіста та його дівчини знайшли в будинку за 50 кілометрів від Братислави. Причиною смерті стали вогнепальні поранення: журналісту куля влучила в груди, його нареченій - у голову. За даними поліції, вони були вбиті між 22 та 25 лютого.

В ЄС вимагають швидкого й усебічного розслідування справи. У Словаччині вбивство журналіста спричинило політичну кризу. Президент країни Андрей Кіска висловив переконання, що після вбивства Яна Куціяка необхідно провести кардинальні зміни в уряді країни. У Братиславі та інших містах Словаччини вже відбувалися демонстрації, під час яких, зокрема, вимагали від керівників поліції та МВС піти у відставку.

ВідеоПрезидент Словаччини закликав до позачергових виборів через вбивство Яна Куцяка

На вихідних тисячі словаків вийшли на вулиці, вимагаючи розслідування убивства журналіста Яна Куцяка та його нареченої. Поліція країни затримала сімох людей, які могли бути причетними до вбивства, і відпустила.

Президент Словаччини закликав до позачергових виборів через вбивство Яна Куцяка

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції