Вчені: Гаїті та сусіднім країнам загрожує другий потужний землетрус

Американські вчені прогнозують новий, ще потужніший, землетрус на Гаїті та на території сусідніх країн.

Учені з Інституту геофізики при Техаському університеті, Остін, вважають, що Гаїті і сусіднім країнам слід бути готовими до нової серії потужних підземних поштовхів.

На думку керівника дослідницького відділу Пола Манна, ослаблення підземного тиску в районі Порт-о-Пренса може призвести до його посилення в суміжних сегментах земної кори.

В даний час співробітники Інституту геофізики працюють над створенням моделі, яка зможе роз'яснити, яким чином землетрус магнітудою в 7 балів, який зруйнував минулого вівторка цю острівну державу, вплинув на стан системи розломів у цьому регіоні.

Манн відзначає, що напруга, накопичена в багатьох сусідніх з Гаїті сегментах кори, не визволялася землетрусом протягом сотень років - що і приводить вчених до думки про можливе повторення трагедії.

Уздовж найбільш небезпечного географічного розлому розташовані два великих міста: Порт-о-Пренс і Кінгстон (Ямайка). Загроза посилюється ще й тим, що Порт-о-Пренс розташований на досить великій відстані від лінії розлому.

Друга система розломів розташовується на півночі Гаїті і триває на території Домініканської республіки. Великого землетрусу там не відзначалося за останні 800 років, і напруга ґрунту, що накопичилася, може бути скинута шляхом підземних поштовхів силою в 7,5 бали за шкалою Ріхтера.

Читайте також:

США взяли під контроль столичний аеропорт Гаїті

Уряд Гаїті повідомляє про 140 тисяч жертв землетрусу

Зі зруйнованого землетрусом Гаїті евакуйовані 17 українців

На Гаїті розграбували продовольчі склади ООН

ВідеоРуйнівний землетрус на Гаїті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: