Вчені не можуть спрогнозувати подальшу поведінку ісландського вулкана

За останню добу висота стовпа попелу зросла аж на три кілометри, а потім радар втратив з виду шлейф вулканічного попелу, що може бути причиною зниження стовпа.

Вчені заявили, що не можуть робити прогнозів щодо поведінки ісландського вулкану Ейяфьяллайекюль, який паралізував повітряне сполучення в Європі.

Сейсмічні струси продовжуються на тому ж рівні. Висота стовпа попелу за останню добу збільшилася майже на 3 кілометри, хоча зараз, начебто падає.  В епіцентрі природного катаклізму видимість практично нульова.

Місцева влада закликає жителів залишатися вдома і утриматися від поїздок до тих пір, поки попіл не осяде.

Більшість фахівців сходяться на думці про те, що активність вулкана знизиться нескоро.

"Немає ніяких ознак того, що активність вулкана в найближчі дні знизиться. Зараз вона приблизно на тому ж рівні, що і вчора, прогнози робити неможливо", - говорить метеоролог Ніна Петерсен.

Тим часом європейські авіакомпанії намагаються організувати польоти вище і нижче горизонтів хмари попелу. Подібні випробування почали голландська KLM, французька Air France і німецька Lufthansa.

Відзначимо, що за даними ВООЗ вулканічний попіл не складає підвищеного ризику для здоров'я до того часу, поки залишається у верхніх шарах атмосфери.

Відзначимо також, що радар ісландської метеорологічної служби, встановлений у околицях аеропорту Кеблавік , за 50 кілометрів від столиці країни Рейк`явіка, втратив з виду шлейф вулканічного попелу від вулкана. Це означає, що шлейф спустився нижче 10 тисяч футів (близько 3 тисяч метрів). Повідомлень про випадання вулканічного попелу не надходило.

Читайте також:

В Україні відкрилися усі аеропорти

Хмара попелу накрила Європу і продовжує рости

Продовжено заборону на польоти в небі над Європою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: