Вчені інституту вірусології в Ухані перехворіли коронавірусом до початку пандемії - Помпео

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вчені інституту вірусології в Ухані перехворіли коронавірусом до початку пандемії - Помпео

Фото: Associated Press

У США заявляють, що вчені з Уханю працюють над таємними проєктами в інтересах військових Китаю.

Офіційні особи США "мають підстави вважати", що китайські дослідники з Уханьського інституту вірусології (WIV) заразилися коронавірусною інфекцією за кілька місяців до початку пандемії COVID-19

Про це увечері в п'ятницю, 15 січня, заявив державний секретар США Майк Помпео, пише The Washington Examiner.

За його словами, вчені з Уханю захворіли восени 2019, у них нібито спостерігали симптоми, подібні до тих, які викликає SARS-CoV-2.

"Це викликає питання щодо достовірності публічної заяви старшого наукового співробітника Уханьського інституту вірусології Ши Чженлі про те, що серед співробітників WIV та вчених, які вивчають SARS-CoV-2 або пов'язані з SARS віруси, не було "нульового зараження", - сказав очільник американського Держдепу.

Помпео наголосив на тому, що лабораторія працює над таємними проєктами разом з військовими Китаю.

"Інститут вірусології Уханю займається секретними дослідженнями, зокрема експериментами на лабораторних тваринах, в інтересах китайських військових мінімум від 2017 року", - додав держсекретар. 

Ще навесні минулого року Помпео заявляв, що існує "величезна" кількість доказів того, що джерелом нового коронавірусу є Уханьський інститут вірусології. Окрім того, він стверджував, що "просочування вірусів в результаті аварій у китайських лабораторіях відбувалося й раніше".

Пізніше, однак, держсек визнав, що "не може знати напевне". "Відомо, що вірус почався в Ухані, але ми не знаємо, звідки й від кого", - сказав він.

Майк Помпео стверджує, що коронавірус може походити з китайської лабораторії

Майк Помпео стверджує, що коронавірус може походити з китайської лабораторії
Наступна публікація