Вчені відтворили "рецепт" муміфікації у Древньому Єгипті

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

До рецепта входили рослинна смола і рослинна олія.

Дослідники провели кілька хімічних тестів на мумії, яку забальзамували приблизно у 3700-3500 роках до н.е. Вони з'ясували рецепт бальзамування і підтвердили, що його розробили набагато раніше і використовували ширше, ніж вважалося.

Висновки дослідників опубліковані в Journal of Archaeological Science, - пише BBC News.

Йдеться про те, що до рецепту входили рослинна олія - можливо, кунжутна олія; рослина "бальзамового типу" або кореневий екстракт, який, можливо, діставали з комишника; рослинна смола - натуральний цукор, який, можливо, видобували з акації; вирішальне значення мала смола хвойних дерев, ймовірно використовували смолу сосни. При змішуванні з олією ця смола надає їй антибактеріальні властивості, захищаючи тіло від розпаду.

Але бальзамування було лише одним кроком у ретельному процесі збереження тіла.

Фотогалерея В Єгипті знайшли унікальну майстерню муміфікації з артефактами жреців (12 фото)

Основними кроками муміфікації були: видалення мозку - можливо, використовуючи процес "збиття", щоб викликати розрідження мозку; видалення внутрішніх органів; розміщення тіла в природній солі, аби висушити його; розміщення тіла в розчині для бальзамування, аби вбити бактерії та загерметизувати його; обгортання тіла в тканину

Саме рецепт сушіння та бальзамування був ключем для збереження мумії.

"Загробне життя було лише продовженням насолоди життям. Проте вони потребували збереження тіла, аби дух мав місце для існування", - нагадали науковці.

ВідеоІм’я для давньоєгипетської мумії обирають у Дніпрі

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що учені розсекретили загадковий вигляд "мумії-прибульця" з Атаками. Маленька мумія розміром 15 см, яку знайшли ще 2003 року в Атакамі, насправді була дитиною із надзвичайними мутаціями, включаючи потенційно небезпечні зміни у семи генах, дефекти в яких можуть призводити до порушень формування кісток і черепа, карликовості, передчасного старіння і зрощення кісток. 

Вибір редакції