Вчені з Уханя захворіли за місяць до початку пандемії коронавірусу - WSJ

Вчені з Уханя захворіли за місяць до початку пандемії коронавірусу - WSJ

Associated Press

Ці дані можуть свідчити на користь гіпотези про витік SARS-CoV-2 з китайської лабораторії.

Троє вчених Уханьського інституту вірусології в Китаї лікувалися у медзакладі в листопаді 2019 року, за місяць до початку пандемії COVID-19.

Про це із посиланням на звіт американської розвідки повідомляє The Wall Street Journal.

Зазначається, що симптоми дослідників, які працювали в лабораторії з вивчення коронавірусів та інших патогенів, нагадували як COVID-19, так і ГРВІ.

У виданні вважають, що ці дані можуть свідчити на користь гіпотези про витік SARS-CoV-2 з китайської лабораторії.

Із цією думкою погоджується колишній очільник групи Держдепартаменту США з походження COVID-19 Девід Ашер.

"Я дуже сумніваюся, що три людини в особливо захищених умовах лабораторії третього рівня, яка працює з коронавірусами, в один тиждень захворіють на ГРВІ, ляжуть в лікарню, і це ніяк не буде пов'язано з коронавірусом", - заявив Ашер.

Тим часом у Всесвітній організації охорони здоров'я готуються до засідання щодо наступного етапу розслідування походження COVID-19. 

У США раніше заявляли про "підстави вважати", що китайські дослідники з Уханьського інституту вірусології (WIV) заразилися коронавірусною інфекцією за кілька місяців до початку пандемії COVID-19.

Зазначалося, що Інститут вірусології Уханя займається секретними дослідженнями, зокрема експериментами на лабораторних тваринах, в інтересах китайських військових мінімум від 2017 року. 

Нагадаємо, Всесвітня організація охорони здоров'я опублікувала повний звіт про походження коронавірусу, який викликає хворобу COVID-19. Доповідь, яка містить понад 100 сторінок, підготували за підсумками роботи дослідників в Ухані. 

Експерти ВООЗ вважають витік вірусу з лабораторії "вкрай малоймовірним", схиляючись до версії щодо передавання COVID-19 від кажанів до людей через іншу тварину-носія. Однак спосіб передачі досі незрозумілий. У звіті рекомендується провести додаткові дослідження серед худоби і домашніх тварин, які можуть заразитися на коронавірус, особливо кішок і норок.

Зауважимо, що приїзду команди експертів до Уханя передували місяці дипломатичних суперечок, що призвели навіть до публічної скарги гендиректора ВООЗ Тедроса Адханома Гебреєсуса. 

Згодом повідомлялося, що уряд Китаю відмовився надати дослідникам Всесвітньої організації охорони здоров'я необроблені, персоналізовані дані про ранні випадки COVID-19. 

Уряди 14 країн, зокрема Австралії, Канади, Чехії, Данії, Естонії, Ізраїлю, Японії, Латвії, Литви, Норвегії, Південної Кореї, Словенії, Великої Британії та США, висловили занепокоєння доповіддю ВООЗ щодо походження COVID-19. 

Новини світу: чому Блінкен незадоволений результатами розслідування про походження коронавірусу

Новини світу: чому Блінкен незадоволений результатами розслідування про походження коронавірусу