Вчений NASA продав секрети США підставному агенту "розвідки Ізраїлю"

Агент ФБР представився ізраїльським шпигуном та умовив екс-співробітника NASA видати державні таємниці США.

Американського вченого, який працював на NASA і Пентагон, звинуватили у шпигунстві на користь Ізраїлю. 19 жовтня його затримали і невдовзі він постане перед судом у Вашингтоні.

52-річного Стюарта Девіда Ноззете підозрюють у спробі вступити в контакт і передати секретну інформацію, що стосується національної оборони США, "людині, яку він вважав співробітником ізраїльської розвідки", повідомило Міністерство юстиції.

На початку вересня з Ноззете зв'язався агент ФБР, який представився співробітником ізраїльської розвідки.

Ноззете погодився зустрітися з агентом в одному з готелів у Вашингтоні.

Під час зустрічі Ноззете повідомив "ізраїльському розвіднику", що раніше у нього був допуск до інформації вищого ступеня секретності. Вчений зізнався, що зараз такого допуску у нього немає, проте заявив, що готовий за плату поділитися з "розвідником" тією інформацією, яку йому вдалося запам'ятати.

Агент ФБР, який працював під прикриттям, двічі передавав науковцю "список питань, що цікавлять ізраїльську розвідку" і готівку на загальну суму в 11 тисяч доларів.

Перелік питань, на які Нозетте погодився відповісти, стосувалися, зокрема, американської системи супутникової розвідки, систем раннього попередження і основних елементів оборонної системи США.

Очікується, що найближчим часом Нозетте постане перед окружним судом у Вашингтоні. Якщо суд визнає вченого винним за всіма пунктами, йому загрожує довічне ув'язнення.

Читайте також:

У США арештований інженер Ford за шпигунство на користь Китаю

Microsoft звинуватили у шпіонажі за користувачами

Син колишнього агента ЦРУ зізнався у шпигунстві на користь РФ

Російського військового засудили на дев'ять років за шпигунство на користь Грузії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: