"Вчений-шпигун" Сутягін вирішив повернутися до Росії, щоб відремонтувати ганок на дачі

Сутягін через своїх адвокатів виступив із заявою, де подякував людям, які його підтримували, і пообіцяв повернутися до Росії. Юридичних перешкод цьому немає.

Вчений Ігор Сутягін, який знаходиться у Великобританії і якого два тижні тому серед чотирьох росіян обміняли на 10 людей, затриманих у США за шпигунство, вирішив повернутися до Росії.

Сутягін через своїх адвокатів виступив із заявою. У документі він, не називаючи точних термінів, пообіцяв повернутися до Росії, до рідного Обнінська, щоб побачити рідних і відремонтувати "вкрай розхитаний" ганок будиночка сім'ї на чотирьох сотках за Протвою.

Про плани Сутягіна колись повернутися до Росії в четвер повідомила і його адвокат Ганна Ставицька. "Ігор Сутягін хотів би в майбутньому повернутися в Росію", - сказала Ставицька. Джерело у правоохоронних органах РФ, у свою чергу, відзначило, що ніяких юридичних перешкод для повернення Сутягіна до Росії не існує. Як відзначило джерело, Сутягін був помилуваний президентом РФ, у нього збереглося російське громадянство.

У своєму листі Сутягін подякував усім, що цікавився його долею і захищав його. За словами вченого, він упевнений, що своїм звільненням він зобов'язаний не "розвідці і контррозвідці", а кампанії підтримки засуджених вчених, яка велася в Росії і за кордоном. Сутягін закликав продовжувати цю кампанію заради несправедливо засуджених людей.

Як написав у своєму листі Сутягін, зараз він отямлюється і набирається сил, але дуже хоче побачити дружину, дочок, батьків і брата і повернутися в Обнінська. "Трошки раніше чи трохи-трохи пізніше - я не знаю поки, але це неодмінно трапиться", - підкреслив учений.

Нагадаємо, що Ігор Сутягін і Сергій Скрипаль, які відбули в Росії термін ув'язнення за звинуваченням у шпигунстві, після помилування вирішили оселитися у Великобританії. 9 липня Скрипаль і Сутягін були доставлені літаком з Москви в аеропорт Відня. Після обміну на 10 російських агентів, висланих з США, вони були вивезені літаком американської авіакомпанії Vision Airlines, який зробив зупинку на базі ВПС у Великобританії, а потім взяв курс на Вашингтон.

За даними слідства, Сутягін за винагороду передавав у 1998-1999 рр.. секретні відомості представникам військової розвідки США, що працював під прикриттям англійської консалтингової фірми "Альтернатив Ф'ючерс".

Читайте також:

Британія видала "російському зраднику" Сутягіну посвідку на проживання

Депортований із США 12-й російський агент був співробітником Microsoft

Зі США висланий ще один росіянин-шпигун

Дзвінок "російської шпигунки" Чепман батькові зірвав операцію американських спецслужб

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: