Вчителя з африканського села визнали найкращим у світі

Пітер Табічі отримав один мільйон доларів.

Кенійський вчитель природничих Пітер Табічі став лауреатом премії Global Teacher Prize. Як кращий вчитель світу він отримав винагороду в один мільйон доларів.

Пітеру Табічі 36 років. Він викладає математику і фізику у середній школі в селі Пвані, яка розташована у Великій рифтовій долині Кенії. Вчитель 80% свого доходу жертвує на підручники і форму для найбідніших учнів. Класи у навчальному закладі переповнені – до 70-80 осіб, а тому навчальних матеріалів на всіх не вистачає.

Пітер Табічі, Global Teacher Prize
Associated Press

Багато школярів щодня долають до школи по сім кілометрів. Більше 90% його учнів проживають у бідних родинах, не мають одного з батьків або повні сироти. Чимало школярів з неблагонадійних сімей зловживають наркотиками, рано вагітніють або вчиняють самогубства. Табічі відвідує сім'ї тих дітей, які часто пропускають заняття. Він переконує батьків не віддавати дочок рано заміж, а хлопців відправляти на роботу, а натомість дозволити їм закінчити навчання у школі.

ВідеоВ Арабських Еміратах оголосили переможця найпрестижнішої премії серед викладачів

Ним став кенієць Пітер Табічі. Чоловіка обрали з-поміж 10 тисяч претендентів. Табічі працює в державній школі в невеликому селищі. Навчальний заклад має лише один комп’ютер, а навчаються там здебільшого сироти. За свої викладацькі зусилля Табічі отримав премію в 1 мільйон доларів.    

В Арабських Еміратах оголосили переможця найпрестижнішої премії серед викладачів

Вчитель створив у школі науковий клуб з виховання талантів, де учні працюють над різними дослідницькими проектами. Його учні беруть участь у різних міжнародних конкурсах, зокрема отримали нагороду від британського Королівського хімічного товариства за проект з вироблення електроенергії.

Премію Global Teacher Prize або Нобелівську премію для вчителів присуджують щороку.  Її мета – популяризувати і підвищити престиж професії вчителя. Засновник премії – фундатор арабської освітньої корпорації GEMS мільярдер Санні Варкі.

Нагадаємо, премію Global Teacher Prize Ukraine присуджують вже другий рік поспіль. Торік кращим визнали викладача інформатики в Запорізькій школі-інтернаті Олександра Жука. 2017 року, коли премію вручали вперше, нагороду отримав вчитель фізики з Чернівців Пауль Пшенічка.

ВідеоУ студії Сніданку переможець премії Global Teacher Prize Ukraine та куратор проекту Наталя Мосейчук

Шість місяців очікування, понад 2000 заявок від талановитих вчителів з усієї країни і десять фіналістів. І нарешті вчора увечері переможцем премії Global Teacher Prize Ukraine став 29-річний Олександр Жук. Він викладає інформатику в Запорізькій школі-інтернаті "Джерело". І вже  зараз у студії Сніданку кращий вчитель України 2018 року та куратор проекту Наталія Мосейчук.

У студії Сніданку переможець премії Global Teacher Prize Ukraine та куратор проекту Наталя Мосейчук

Залиште свій коментар

Вибір редакції