Марина Литвиненко повідомила, що британці зверталися до її чоловіка за допомогою в боротьбі з російською організованою злочинністю в Іспанії.
Газета Mail on Sunday в неділю опублікувала статтю, в якій стверджувала, що Литвиненко отримав від британських секретних служб "десятки тисяч фунтів за допомогу".
У коментарі BBC Russian Марина Литвиненко сказала, що її чоловік дійсно консультував спецслужби, однак, за її словами, говорити про те, що він працював на Мі-5 або Мі-6 не коректно.
"Я неодноразово говорила в інтерв'ю про те, що Саша давав консультації. І коли (повідомляли) про роботу на Мі-5 і МІ-6, я взагалі казала, що це була не робота, а консультації з питань боротьби з організованою злочинністю", - сказала Марина Литвиненко.
За її словами, Олександр Литвиненко допоміг провести велике розслідування в Іспанії, фігурантами якого були вихідці з Петербурга зі зв'язками у російській владі, результати якого були отримані вже після смерті чоловіка.
На питання про те, чи були у Литвиненка контакти з британськими спецслужбами до того, як він попросив притулку в Лондоні, його вдова відповідає: "Однозначно ні. Я не знаю, які потрібно при цьому вимовляти клятви".
Що стосується співпраці Олександра зі спецслужбами, Марина каже про два принципові моменти, до яких, на її думку, преса ставиться не дуже уважно.
"По-перше, Саша ніколи не був шпигуном з Росії (як періодично пишуть в британській пресі), ... по-друге, в Росії він був фахівцем з боротьби з організованою злочинністю", - підкреслює вдова, зазначаючи, що, працюючи на ФСБ, він "не володів жодними секретами державного рівня", які могли б зацікавити іноземні спецслужби.
Рівень співпраці Литвиненка з Мі-5 і МІ-6 розглядатиметься в ході слухань щодо обставин його загибелі, які проходять в Лондоні. Також, ймовірно, буде підняте питання про те, чи могли спецслужби запобігти його смерті.
Екс-офіцер ФСБ Росії Олександр Литвиненко, який втік в 2000 році до Великобританії, помер 23 листопада 2006 року на 44-му році життя незабаром після отримання британського громадянства.
Після його смерті фахівці британського Агентства з охорони здоров'я стверджували, що виявили в організмі Литвиненка значну кількість радіоактивного елементу полоній-210.
Офіційний медичний висновок про причини смерті після розтину тіла так і не було оприлюднено - очікується, що це може бути зроблено під час дізнання.
Британська влада вважає, що до вбивства Литвиненка причетний колишній офіцер російських спецслужб Андрій Луговий. Раніше президент РФ Дмитро Мєдвєдєв заявив, що Росія не видасть Лугового Британії, оскільки це "суперечить російській Конституції".
Читайте також:
WikiLeaks: Путін особисто віддав наказ убити Литвиненка
Оприлюднено докази причетності ФСБ до смерті Литвиненка
Вдова Литвиненка заперечила причетність Березовського до вбивства її чоловіка