Вдова Литвиненка заперечила причетність Березовського до вбивства її чоловіка

У Лондоні триває суд "Борис Березовський проти російського телебачення": олігарх вимагає компенсації за наклеп, нібито він причетний до отруєння Олександра Литвиненка.

Удова колишнього офіцера ФСБ Олександра Литвиненка заперечила, що опальний російський олігарх Борис Березовський причетний до смерті її чоловіка.

"Я знала, що звинувачення проти Бориса – це пропаганда, але я також знала, що багато людей в російськомовному середовищі можуть піддатися на цю пропаганду", - заявила Марина Литвиненко під час виступу у Високому суді в Лондоні.

Вона також звинуватила російську владу в тому, що вони перешкоджають розслідуванню справи про смерть її чоловіка.

Нагадаємо, екс-співробітник ФСБ Олександр Литвиненко зробив низку викривних заяв на адресу прем'єра РФ Володимира Путіна і потім втік до Британії, де отримав політичний притулок. У листопаді 2006 року Литвиненка отруїли радіоактивним полонієм. На думку влади Великобританії, до його вбивства причетні громадяни Росії Андрій Луговий і Дмитро Ковтун.

Марина Литвиненко виступила як свідок з боку Бориса Березовського у справі про наклеп - олігарх судиться з Всеросійською державною телерадіокомпанією та Володимиром Терлюком. Березовський стверджує, що в 2007 році Терлюк виступив під псевдонімом Петро в передачі на російському телебаченні і звинуватив його в причетності до вбивства Литвиненка.

Сам Терлюк заперечує, що він – це той самий Петро. Проте він стверджує, що під натиском Олександра Литвиненка зробив помилкове визнання про те, що йому наказали убити Березовського. Це визнання, за словами Терлюка, згодом було використано, щоб обґрунтувати прохання Березовського про надання йому політичного притулку

До суду були представлені свідчення Литвиненка на розгляді прохання Березовського про політичний притулок в 2003 році. Вони свідчать, що Терлюк сказав Литвиненко про наказ встановити можливість вбивства Березовського в будівлі магістратського суду на Боу-стріт в Лондоні.

Потрібно було знайти місце, "де хтось, хто видає себе за журналіста, зміг би наблизитися до Березовського і окропити його одяг або взуття рідиною з авторучки, а потім закурити сигарету, видуваючи дим у бік рідини. Дим міг служити каталізатором якоїсь отрути", - йшлося у свідченнях Литвиненка.

Читайте також:

Зведений брат Патаркацишвілі звинуватив Березовського у вбивстві олігарха

У Лондоні почався суд "Березовський проти російського телебачення"

Березовський звинуватив Путіна в отруєнні Ющенка

Охоронець Єльцина розповів, як Абрамович носив в Кремль валізи з доларами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: