Вдова першого президента Грузії намагалася розкопати його могилу

Могилу першого президента Грузії намагалися розкопати його вдова з прибічниками. Так жінка протестувала проти арешту свого сина Цотне Гамсахурдії.

У Тбілісі спробували розкопати могилу першого президента Звіада Гамсахурдії.

Вдова Манана Арчвадзе-Гамсахурдіа і декілька супроводжуючих її людей прийшли в Мтацміндський пантеон, де поховані письменники та громадські діячі.

Вдова першого президента раніше заявила, що готова вдатися до такої форми протесту, якщо її син - Цотне Гамсахурдіа - не буде звільнений з-під варти.

Сина Звіада Гамсахурдії минулої осені затримали за підозрою в нападі на його сусіда і звинуватили в спробі вбивства.

Сам Цотне Гамсахурдіа заявив про свою невинність і на знак протесту оголосив голодування. Його стан за час, проведений під арештом, значно погіршився. Адвокат Гамсахурдії навіть заявила, що він впав у кому.

Не домігшись звільнення сина, Манана Арчвадзе-Гамсахурдія стала розкопувати могилу покійного чоловіка. Їй допомагали кілька прихильників. Поліція намагається зупинити цей процес, у результаті чого між сторонами періодично виникали сутички.

У підсумку прихильників першого президента і його вдову все ж таки переконали, що розкопувати могилу не можна. Поліція наводить порядок на місці події.

Звіад Гамсахурдіа, який був президентом Грузії в 1991-1992 роках, помер через рік після того, як його усунули з посади.

Його труп знайшли у будинку соратника Гамсахурдії в одному з грузинських сіл. За однією з версій, колишній президент вчинив самогубство, за іншою - був убитий. Гамсахурдіа поховали спочатку в Грузії, потім (на вимогу вдови) перепоховали в Чечні, згодом його останки повернули до Грузії і поховали в пантеоні.

Читайте також: 

Ув'язнений син екс-президента Грузії впав у кому

Вдова першого президента Грузії попросила політичного притулку в Німеччині

Сина першого президента Грузії звинувачують у вбивсті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: