Вдова загиблого в авіакатастрофі під Смоленськом вимагає ексгумації тіла чоловіка

Вдова депутата польського Сейму, колишнього лідера найбільшої опозиційної фракції в парламенті "Право і справедливість" заявила, що не впевнена в тому, що поховала саме свого чоловіка.

Сім'я однієї із жертв авіакатастрофи польського урядового літака під Смоленськом зажадала ексгумації, щоб встановити, чи справді в Польщу з Росії було доставлено його тіло.

Вдова депутата польського Сейму, колишнього лідера найбільшої опозиційної фракції в парламенті "Право і справедливість" Пшемислава Госевського Беата Госевська заявила, що не впевнена в тому, що поховала саме свого чоловіка.

Заява з вимогою проведення ексгумації направлена у військову прокуратуру.

"Величезною помилкою було те, що ексгумацію не провели в Польщі одразу після доставки останків загиблих з Росії. Минуло 3 місяці, а росіяни досі не переслали до Польщі протоколи огляду тіл ... Досі невідомо, що стало причиною аварії, а на днях мені без жодних пояснень повернули костюм, який я передавала, щоб у ньому поховали чоловіка ", - заявила дружина загиблого політика.

Минулого тижня генеральний прокурор Польщі Павло Серемет заявив, що не виключає ексгумації, якщо така буде воля родичів загиблих.

Нагадаємо, польський урядовий літак Ту-154 розбився під Смоленськом 10 квітня. На борту літака був президент Польщі Лех Качинський. Польський лідер разом з офіційною делегацією летів в Катинь для участі в меморіальних заходах. На борту знаходилися 96 осіб: 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. У результаті авіакатастрофи не вижив ніхто.

19 травня було оголошено, що Міждержавний авіаційний комітет (МАК) завершив розшифровку бортових самописців літака. У МАК виключили теракт, вибух або пожежу як одну з причин авіакатастрофи.

1 червня стенограма записів чорних ящиків президентського літака була оприлюднена на сайті міністерства внутрішніх справ і адміністрації Польщі. З записів випливає, що екіпажу повідомили про неможливість посадки в Смоленську ще за 15 хвилин до падіння літака. Крім того, пілоти не реагували на сигнали системи раннього попередження про наближення до землі (системи TAWS).

Раніше польські ЗМІ повідомляли, що диспетчер військового аеродрому в Смоленську міг надати екіпажу літака Ту-154, що розбився, неправильні дані про траєкторії його посадки.

Читайте також:

У Польщі катастрофу літака Качинського назвали політичним вбивством

Скандал у Польщі: катастрофу Ту-154 міг спровокувати п'яний Качинський

Катастрофа під Смоленськом: диспетчер дозволив Ту-154 знизитися до критичних 50 м

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: