Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вдруге за тиждень: суд знову усунув Додона з посади президента Молдови

Додон теж оскаржує рішення парламенту у Конституційному суді.

Конституційний суд Молдови вдруге за тиждень тимчасово позбавив президента країни Ігоря Додона повноважень, відсторонивши його від посади за запитом депутата від "Демократичної партії" Сергія Сирбу.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"Депутат, що представляє керівну коаліцію, обґрунтував свій запит тим, що президент повторно відмовився оприлюднити ухвалений парламентом закон про боротьбу з російською пропагандою", - йдеться у повідомленні.

У Конституційному суді зазначили, що відсторонення з посади президента необхідне для того, аби розблокувати законодавчі акти, ухвалені парламентом згідно із законодавчою процедурою. Зазначається, що президент лише один раз має право відмовитися від оприлюднення законодавчих актів парламенту.

Тож замість президента зміни до закону, що регулює телебачення та радіомовлення, підпише спікер парламенту Андріан Канду. 

У законі йдеться про боротьбу з російською пропагандою шляхом заборони російських новин та інформаційно-аналітичних програм на телебаченні та радіо Молдови. Ігор Додон теж звернувся до Конституційного суду, оскаржуючи цей закон.

Нагадаємо, Ігор Додон вже вдруге цього тижня відмовляється від підписання запропонованих ухвал. 2 січня за запитом групи від коаліції Конституційний суд вже усував президента Молдови з посади через відмову призначення запропонованих главою уряду кандидатур на посаду міністрів та віце-прем'єрів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції