Ведучих знімають з ефірів, а двері активісток розмальовують яскравими фарбами: як таліби в Афганістані починають репресії проти жінок

Ведучих знімають з ефірів, а двері активісток розмальовують яскравими фарбами: як таліби в Афганістані починають репресії проти жінок

Фото: Metro

Місцеві жінки кажуть, що бойовики вже складають списки громадянок, яких можуть переслідувати.

В Афганістані, де президент Ашраф Гані втік, а тисячі людей намагаються виїхати з країни і штурмують аеропорти, жінки почали боятися за своє життя через талібів, які позначають яскравими фарбами двері активісток, щоб відзначити їх для майбутніх покарань. Також жінок-ведучих знімають з ефірів після того, як країна впала під контроль "Талібану".

Про це пише Metro.

Згідно з повідомленнями, бойовики "Талібану" ходили від дверей до дверей, шукаючи жінок, які відігравали певну роль у суспільному житті, змазуючи їх фарбою, щоб позначити місцеперебування громадянок Афганістану. Хоміра Резай, яка жила в Афганістані до 13 років, а зараз мешкає в Дадлі, розповіла ЗМІ про те, як новий режим вже складав списки жінок, яких можуть переслідувати.

"Лише годину тому я отримала оновлення з Кабула, де вони ходять від хати до хати шукати жінок, які були активістками, жінки, які були блогерками, ютуберками, будь-яких жінок, які брали участь у розвитку громадянського суспільства в Афганістані. Вони йдуть від дверей до дверей, націлюючись на цих жінок, і позначають двері яскраво-рожевою або яскравою фарбою, щоб переконатися, що "це будинок, до якого нам потрібно повернутися і щось з ними зробити", - сказала вона.

Видатні жінки в суспільному житті висловлюють все більше побоювань через те, що таліби влаштують репресивний режим, спрямований проти жінок. Місцеві жителі також кажуть, що зображення жінок на білбордах були приховані талібами, які наполягали на тому, що жінок слід повністю закрити паранджою.

Перша жінка-мер Афганістану переймається тим, що тепер бойовики приїдуть і вб'ють її. Вона додала: "Коли я кажу "який найгірший біль ти відчуваєш", вони (жінки. - Ред.) кажуть "це не тому, що таліби повернулися, це не те, що уряд відмовився від нас, це не міжнародне співтовариство підвело нас, а це тому, що 20 років, які я працюю, пішли до каналізації. Це тому, що майбутнє їхніх дітей похмуре, це тому, що права, отримані за останні 20 років, зникли".

"Я сиджу тут і чекаю, поки вони прийдуть. Мені чи моїй родині ніхто не допомагає. Я просто сиджу з ними та моїм чоловіком. І вони прийдуть за такими, як я, і вб’ють мене", - сказала Заріфа Гафарі.

Тим часом журналіст Мустафа Каземі заявив, що більшість телеканалів зараз "зняли своїх жінок ведучих з екранів".Одна журналістка, ім'я якої Guardian змінило для її власної безпеки, заявила, що повідомлення про побиття, примусове прийняття за дружину та зґвалтування жінок та дівчат вводять її в страх, оскільки вона скоро може поділити їхню долю.

"По-перше, я хвилююся за себе, тому що я дівчина, а також жінка -журналіст. Протягом багатьох років я працювала журналісткою, щоб підвищити голос афганців, особливо афганських жінок, але зараз наша ідентичність руйнується", - сказала вона.

За часів попереднього уряду під керівництвом Талібану, жінки жили в утисках, їм було заборонено здобувати освіту. переважно вони обмежувалися своїм будинком. Були повідомлення про те, що жінок брали за сексуальних рабів і жорстоко ґвалтували їх.

Нагадаємо:

  • Український евакуаційний літак наразі не може вилетіти з аеропорту Кабула. Негайно залишити  Афганістан, за даними МЗС, хочуть 90 українців.
  • США, Велика Британія та Франція перекидають до столиці додаткові військові підрозділи для організації евакуації з країни.
  • Дипломати ЄС сьогодні проведуть екстрені переговори щодо ситуації в Афганістані.
  • На кризу в цій країні після виходу американських військ відреагували і в Білому Домі.

В Афганістані після захоплення столиці "Талібаном" натовп штурмує аеропорт

В Афганістані після захоплення столиці "Талібаном" натовп штурмує аеропорт

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Талібан захопив Афганістан
Наступна публікація