Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Метою США, Франції і Великої Британії було три цілі, по яких загалом було випущено 105 ракет.

У ніч проти 14 квітня США, Велика Британія і Франція завдали авіаударів по низці об'єктів в Сирії, які, ймовірно, пов'язані з розробкою та зберіганням хімічної зброї.

Удар по цих об'єктах став відповіддю на, як припускають, хімічну атаку режиму Асада проти мирного населення, в результаті якої загинули близько 70 людей і у 500 з’явилися ознаки отруєння.

За даними Пентагону, метою коаліції (США, Франції і Великої Британії) було три цілі, по яких загалом було випущено 105 ракет.

І як зазначив представник Комітету начальників штабів ВС США генерал Кеннет Маккензі, цілі були вражені "точним, приголомшливим і ефективним" чином.

ВідеоСША, Британія та Франція завдали авіаудару по стратегічних об'єктах Асада та РФ у Сирії

Літаки й ракети серед ночі завдали ударів по трьох цілях в районі Дамаска та Хомса, всі три - це дослідницькі інститути, які пов'язують з програмою створення хімічної зброї. Так Сполучені Штати, Британія та Франція відповіли сирійському диктатору та Кремлю на хімічну атаку міста Дума, внаслідок якої загинуло 70 та отруїлися півтисячі людей.

США, Британія та Франція завдали авіаудару по стратегічних об'єктах Асада та РФ у Сирії

Своєю чергою, сирійська сторона зазначила, що деякі цілі, по яких був завданий удар коаліції, не були вражені. Більш того, влада Сирії повідомила, що збила приблизно дві третини випущених коаліцією ракет. Таку ж оцінку озвучили і в Міноборони РФ.

Однак, супутникові знімки, опубліковані CNN спільно з DigitalGlobe та Planet.com, свідчать про протилежне, і показують значні руйнування після авіаудару по об'єктах, імовірно пов'язаних з сирійської програмою з розробки хімічної зброї.

Об'єкти в Хомсі

Сирійське державне телебачення повідомило, що ракети, націлені на Хомс, були перехоплені і не завдали шкоди.

Однак супутникові знімки від DigitalGlobe показують, що двом об'єктам в Хомсі було завдано значної шкоди. Перше фото було зроблено в п'ятницю, до удару, а друге - в суботу, після.

Сирія_Хомс Сирія_Хомс

Сирія, до-після_ Хомс Сирія, до-після_ Хомс

За даними Кеннета Маккензі це:

- склад хімічної зброї в Хім Шіншар під Хомсом; випущено 22 ракети

- бункер з хімічною зброєю в Хім Шіншар; випущено 7 ракет "Скаут". Ціль знищена

Об’єкт під Дамаском

Ще одним об'єктом, на який піддався удару - Центр розробки та дослідження хімічної зброї в Барзахі під Дамаском. Всього було випущено 76 ракет, 57 з них - "Томагавки". Маккензі зазначив, що ціль була знищена. На супутникових знімках видно, що будівля повністю зруйнована, а на місці лише купа уламків.

Удар по Сирії. До та після_Барзахі Удар по Сирії. До та після_Барзахі

Нагадаємо, у ніч на 14 квітня США, Франція і Велика Британія завдали авіаударів по декількох об'єктах в Сирії, які, як стверджується, є частиною сирійської програми хімічної зброї.

Це було зроблено у відповідь на хіматаку 7 квітня, в результаті якої, за повідомленням Всесвітньої організації охорони здоров'я, загинули близько 70 осіб і у 500 з'явилися симптоми отруєння.

Сирія і Росії заперечують, що в Думі відбулася хімічна атака. 13 квітня Росія заявила, що повідомлення про атаку були провокацією, організованою Великою Британією. 

ВідеоЩо думають експерти та мешканці Ізраїлю про нічний удар по трьох об'єктах у Сирії

Ізраїль перекрив повітряний простір над Голанськими висотами, що межують із Сирією, розгорнув систему протиповітряної оборони, привів її у бойову готовність. Ізраїльська преса уже прозвала відповідь США та європейських союзників "блідим, слабким ударом". А експерти кажуть, що Трамп таким чином просто зберіг своє реноме після обіцянки, покарати Росію за хімічну атаку.

Що думають експерти та мешканці Ізраїлю про нічний удар по трьох об'єктах у Сирії

Залиште свій коментар

Вибір редакції