Велика Британія хоче включити "Новачок" до Конвенції про заборону хімічної зброї

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це пов'язано, зокрема, з подіями у Солсбері.

Велика Британія виступила в Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) за внесення доповнення до Конвенції про заборону хімічної зброї, яке стосувалося б нервово-паралітичної речовини типу "Новачок".

Про це йдеться у повідомленні постійного представництва Великої Британії при ОЗХЗ у Twitter.

"Сьогодні Велика Британія підтримала ініціативу в ОЗХЗ щодо оновлення доповнення до Конвенції про хімічну зброю, щоб спеціально включити нервово-паралітичну речовину "Новачок". Це допоможе зміцнити міжнародну архітектуру (безпеки), яка забороняє використання хімічної зброї після атаки у Солсбері", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 4 липня в Британії двох осіб знайшли непритомними в місті Еймсбері. Як з'ясувалося, вони отруїлися в результаті дії нервового агента "Новачок", раніше використаного проти екс-розвідника Сергія Скрипаля. Згодом спецслужби Великої Британії встановили особи підозрюваних у токсичному нападі на екс-розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію.

Британка Дон Стерджесс, яка постраждала від нервово-паралітичної речовини у Еймсбері, в ніч проти 9 липня, померла в лікарні.

Міністр оборони Великої Британії впевнений, що за новим отруєнням "Новачком" стоїть Росія. 

4 жовтня представники Нідерландів та Великої Британії повідомили про розкриття масштабної кібероперації офіцерів ГРУ Росії проти Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), яку ті намагались здійснити у квітні 2018 року.

Зокрема, правоохоронні органи Нідерландів вислали з країни чотирьох громадян РФ, причетних до підготовки кібератаки на штаб-квартиру ОЗХЗ у Гаазі. Усі четверо мали дипломатичні паспорти, їх супроводжував дипломат. Серед росіян було троє кіберофіцерів. До штаб-квартири ОЗХЗ вони прибули на автомобілі із безліччю пристроїв для можливого зламу мережі.

Це відбулося в той час, коли ОЗХЗ займалась вивченням отрути, яку було виявлено у Солсбері після отруєння екс-шпигуна ГРУ Сергія Скрипаля, а також дослідженням хімічної атаки у сирійському місті Думі.

ВідеоФлакон "Новачка" міг занапастити 4 тисячі людей – спецслужби

Чотири тисячі людей міг занапастити флакон "Новачка", який привезли до Британії росіяни. Про це заявили джерела в спецслужбах, які розслідують замах на життя Скрипалів у Солсбері. Також слідчі перевіряють, чи могла замаскована під парфуми отрута потрапити до Лондона дипломатичною поштою. 

Флакон "Новачка" міг занапастити 4 тисячі людей – спецслужби

Залиште свій коментар

Вибір редакції