Велика Британія відводить військові кораблі від острова Джерсі після зняття французької блокади

Велика Британія відводить військові кораблі від острова Джерсі після зняття французької блокади

Associated Press

Раніше Франція пригрозила залишити острів без електропостачання і направила туди свої патрульні кораблі.

Два кораблі Королівського військово-морського флоту Великої Британії залишать острів Джерсі в Ла-Манші, оскільки конфлікт із Францією довкола риболовлі врегульовано.

Про це у четвер, 6 травня, заявив британський прем'єр-міністр Борис Джонсон.

"Ми раді, що французькі рибальські човни покинули околиці Джерсі. З огляду на, що цієї миті ситуація вирішена, морські патрульні судна Королівського флоту будуть готуватися до повернення в порт Великої Британії", - висловився очільник британського уряду.

Джонсон наголосив на тому, що влада Великої Британії "залишається в режимі очікування" і готова надати Джерсі "будь-яку додаткову допомогу".

"Угода про торгівлю та співробітництво внесла зміни в домовленості про рибальство між Великою Британією та ЄС. Влада Джерсі має право регулювати рибальство в своїх водах відповідно до цієї угоди, і ми підтримуємо її у реалізації цих прав", - додав британський прем'єр.

Як повідомлялося, після Brexit уряд Джерсі почав вимагати від французьких рибалок підтвердження, що їхнє судно раніше займалося рибальством у Нормандських островах.

Однак у Міністерстві сільського господарства і рибальства Франції заявили, що нові вимоги "не узгоджувалися і не обговорювалися" з Республікою, а французька міністерка моря Анник Жирарден попередила, що Париж "готовий відповісти", згадавши про підводний кабель, через який на Джерсі з Франції надходять 95% електроенергії. 

Після погрози Франції щодо блокади до острова вирушили кораблі Королівського ВМФ Великої Британії HMS Severn і HMS Tamar. 

У четвер Франція також направила два катери до острова Джерсі, а пів сотні французьких риболовецьких суден влаштували протест. Нині всі вони повернулися у свої води.

Новини світу: чому Британія спрямовує до острова Джерсі військові кораблі

Новини світу: чому Британія спрямовує до острова Джерсі військові кораблі
Наступна публікація