"Велика двадцятка" виділить на подолання кризи трильйони доларів

До кінця 2010 року на рішення проблем економіки направлять 5 трильйонів доларів.

Лондонський саміт "великої двадцятки" завершився успіхом. Його учасники змогли об’єднатися перед обличчям кризи. З такою заявою на підсумковій прес-конференції виступив голова саміту, прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун.

"Ми досягли нового консенсусу і виробили план по відновленню зростання в світовій економіці, змогли закласти основи нової системи, щоб не допустити в майбутньому криз, аналогічних нинішній", - підкреслив Браун.

Він відзначив, що нинішня зустріч сама по собі не розв'яже негайно всі проблеми, але вона заклала основу, яка "приведе до перемоги над кризою".

Зокрема, саміт "великої двадцятки" ухвалив рішення направити на боротьбу з нинішньою кризою трильйон доларів, повідомив Гордон Браун. Браун повідомив також, що Китай надає для спеціальної програми Міжнародного валютного фонду (МВФ) 50 млрд. доларів.

Всього до кінця 2010 року на рішення проблем економіки направлять 5 трильйонів доларів, уточнив Браун. "Двадцятка" планує, що виробництво виросте на 4%, стане менше забруднювати навколишнє середовище і споживати менше енергії.

Браун підкреслив, що на саміті не "було розколу". "Ми були єдині у тому, що необхідно боротися з кризою і кожна країна повинна вживати необхідних заходів", - відзначив він.

Браун наголосив, що на саміті "не поступало ніяких конкретних пропозицій" щодо введення нової міжнародної резервної валюти. При цьому він не виключив можливості того, що питання про подібну валюту може бути "детально вивчене".

Саміт "двадцятки" ухвалив рішення опублікувати "чорний список" країн і територій, які складають так званий "податковий рай". Після публікації списку країни, які до нього потраплять, повинні узяти на себе відповідні зобов'язання з введення прозорості своїх фінансових і банківських секторів.

У свою чергу, президент Франції Николя Саркозі заявив, що "зустріч 20-ти перевершила всі очікування". Раніше Саркозі виявляв скептицизм щодо цієї зустрічі і навіть погрожував відмовитися від участі в майбутніх самітах в тому випадку, якщо на зустрічі "двадцятки" лідери країн не приймуть жорсткіші правила з регулювання роботи міжнародних фінансових інститутів.

Він також повідомив, що досяг згоди країн на проведення третього цього року саміту "великої двадцятки", який пройде у вересні в Нью-Йорку.

Саркозі підкреслив, що даний саміт буде призначений дати оцінку здійсненню вжитих на двох попередніх самітах заходів у фінансово-економічній сфері.

Другий саміт, який відбудеться у Вашингтоні, буде присвячений оперативній оцінці здійснюваних заходів.

Читайте також:

Саміт "Великої двадцятки" покладе край вільній економіці

В Лондоні затримані 86 учасників акцій протесту

Під час протестів у Лондоні загинув мітингувальник

Натовп влаштував погроми в Лондоні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: