"Велика рідкість": до полярників на станції "Академік Вернадський" припливли горбаті кити (фото)

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber

Велетенських китів побачили просто з вікон їдальні під час сніданку.

Одразу двоє горбатих китів припливли просто до берегів острову Галіндез, на якому розташована станція "Академік Вернадський", завдяки чому українські полярники стали свідками рідкісної події.

Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.

"Це досить велика рідкість, адже зазвичай для зустрічі з китами учасники експедицій виходять у море на човнах. А тут зимівники побачили велетенських тварин просто з вікон їдальні, під час сніданку", – йдеться в повідомленні.

Учасниці 26-ї експедиції Оксані Савенко вдалося сфотографувати хвостовий плавник одного з китів. Її світлини відправлять до спеціального каталогу, за допомогою яких дослідники відстежують шляхи міграцій та структуру популяцій китів.

"На цих плавниках кити мають унікальний візерунок. Він, неначе відбиток пальця у людини, дозволяє ідентифікувати кожну тварину. Можна сказати, що цього разу полярникам усміхнувся успіх: "ловити" хвіст кита довелося не в човні посеред моря, а він приплив сам", – йдеться в дописі.

Як пояснили полярники, другий горбач відмовився показувати свій хвостовий плавник. Натомість уважно обстежив територію навколо магнітної обсерваторії. 

Дослідники нагадали, що ці істоти – найчисленніші кити в районі Антарктичного півострова. Їхня середня вага сягає 30 тонн, а довжина 13,5-14,5 метра.

Нагадаємо, українські вчені з Національного антарктичного наукового центру, які працюють на антарктичній станції "Академік Вернадський", зробили відкриття - описали новий вид глибоководної антарктичної п'явки Pterobdellina vernadskyi. Це є доказом спільної історії Арктики і Антарктики.  

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Новини України: команда полярників повернулися додому з експедиції

Новини України: команда полярників повернулися додому з експедиції
Наступна публікація