"Велика вісімка" дасть Єгипту і Тунісу 20 млрд доларів за революцію

Лідери країн G8 підтримали "арабську весну" і закликали надати допомогу країнам на відновлення після революцій.

Єгипту і Тунісу видадуть близько 20 мільярдів доларів на відновлення після революцій і фінансування демократичного розвитку.

Відповідне рішення було ухвалене на саміті G8 в Довілі. "Велика вісімка" також пообіцяла новому керівництву північноафриканських країн повернути вивезені за кордон активи.

"Зміни, які відбуваються на Близькому Сході і в Північній Африці, мають історичний характер і здатні розкрити двері для трансформації, подібної до тієї, що мала місце в Центральній і Східній Європі після падіння Берлінської стіни", - йдеться у заяві G8.

"Прагнення до свободи, прав людини, демократії, робочих місць, гідності змусило людей у ​​все більшій кількості країн регіону взяти в свої руки контроль над власними долями", - зазначили лідери восьми найбільших країн світу.

У документі підкреслюється, що члени "Великої вісімки" цілком підтримують сподівання "арабської весни".

Для підтримки соціально-економічних перетворень в країнах Північної Африці G8 запустила програму "Довільське партнерство". Її першими учасниками стали Туніс і Єгипет, з яких почалася "арабська весна". Цим країнам лідери G8 пообіцяли виділити близько 20 мільярдів доларів. Гроші підуть на зміцнення нових інститутів влади, боротьбу з корупцією та створення умов для сталого економічного зростання.

G8 також запевнила, що допоможе Єгипту та Тунісу повернути активи, вивезені за кордон попереднім керівництвом. "Велика вісімка" закликала міжнародні фінансові інститути, зокрема Європейський банк реконструкції та розвитку, надати допомогу регіону. До участі у відповідній програмі були також запрошені агентства ООН, приватний сектор і громадянське суспільство.

Читайте також:

"Велика вісімка": Муаммар Каддафі має піти

Світовий банк виділить Тунісу та Єгипту шість мільярдів доларів

Єгипетська армія розкрила таємниці революції та повалення Мубарака

Мати тунісця, після смерті якого повстали арабські країни, пишається сином

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: