"Велика вісімка": Муаммар Каддафі має піти

Глави держав G8 ухвалили спільну позицію щодо Лівії. "У Каддафі немає майбутнього, він має піти", - йдеться у заяві.

Глави держав G8 ("Великої вісімки") зажадали відставки лівійського лідера Муаммара Каддафі.

Як йдеться у офіційній заяві, ухваленій за підсумками саміту G8 у французькому Довілі, в демократичній Лівії у полковника "немає майбутнього".

"Каддафі та лівійський уряд не змогли виконати зобов'язання щодо захисту мирного населення і втратили свою легітимність. У Каддафі немає майбутнього у вільній демократичній Лівії, він повинен піти", - зазначено в документі.

Раніше партнери з "Великої вісімки" попросили Росію стати посередником у вирішенні конфлікту в Лівії. "На всіх двосторонніх зустрічах, які проводив Дмитро Мєдвєдєв, звучали прохання, щоб Росія взяла на себе посередницьку місію для врегулювання ситуації в Лівії" - повідомила прес-секретар президента РФ Наталія Тімакова.

Нагадаємо, раніше Франція та Британія ухвалили рішення розширити військову операцію в Лівії та відправили туди бойові вертольоти.

Натомість режим Каддафі звернувся з проханням про початок переговорів з повстанцями. Уряд Лівії заявив, що готовий до припинення вогню, конституційного уряду та компенсацій жертвам конфліктів.

Читайте також:

Британська розвідка: у Каддафі розвивається параноя, він ховається у лікарнях

Уряд Каддафі запропонував припинити війну

Росія зробила неможливе: у Лівії на її боці опинилися і Каддафі, і повстанці

Генсек НАТО: операція в Лівії триватиме до падіння режиму Каддафі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: