"Велика вісімка" в перший день роботи засудила Ахмадінежада

Лідери країн G8 висловили свою занепокоєність ситуацією в країні та засудили дії Ахмадінежада.

Лідери країн "Великої вісімки" підготували спільний документ, в якому висловили "глибоку заклопотаність" у зв'язку з ситуацією в Ірані.

Найбільше занепокоєння учасників саміту викликає політична криза, що розгорілася після переобрання Махмуда Ахмадінежада президентом, а також іранська ядерна програма.

Як виходить з декларації, витримки з якої привели члени делегації президента США Барака Обами, країни "Великої вісімки" засуджують дії іранської влади, що призвели до масових безладів і кровопролитних зіткнень опозиціонерів з поліцією, а також закликають Тегеран негайно відмовитися від вживання репресивних заходів по відношенню до іноземних громадян, які мешкають в Ірані.

В той же час, лідери G8 закликали керівництво Ірану до співпраці зі світовою спільнотою в питанні ядерної програми, зажадавши від Тегерана негайно підкорятися резолюціям ООН.

Раніше, нагадаємо, президент США Обама дав Тегерану рік на припинення робіт за ядерною програмою. Інакше Вашингтон наполягатиме на введенні нових санкцій відносно Ірану, пообіцяв американський президент.

Проте розроблений на саміті документ не передбачає яких-небудь негайних і рішучих дій в разі непокори з боку Тегерана. В той же час, підкреслив заступник держсекретаря США Уїльям Бернс, йдеться про досить серйозний докумен, що відображає необхідність рішучих дій відносно Тегерана.

За інформацією джерел в російській делегації, учасники саміту, окрім документа по Ірану, прийняли також дві заяви, що стосуються нерозповсюдження зброї масового знищення і боротьби з тероризмом.

Нагадаємо, саміт G8 відкрився 8 липня в італійському місті Аквіла, яке серйозно постраждало від землетрусу в квітні 2009 року. Як очікується, основними темами саміту будуть вихід світової економіки з кризи, нерозповсюдження ядерної зброї, а також зміцнення енергобезпеки і зміна клімату в світі. Саміт триватиме до 10 липня.

Читайте також:

США вимагають посилити санкції проти Ірану

США не виключають удару по Ірану і бояться ядерної війни

США обіцяють не заважати Ізраїлю напасти на Іран

Ізраїль попередив Іран: послав у Суецький канал свою субмарину

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: