Велика вода: прорив дамб на Тигрі та Євфраті може загрожувати містам і мільйонам осіб

Дата публікації

Бомбардування та диверсії ІД можуть становити загрозу для гідротехнічних споруд.

ООН виступила з попередженням про загрозу прориву дамб на річці Євфрат в Сирії і на річці Тигр в Іраку, що може призвести до загибелі сотень тисяч або навіть мільйонів людей.

Про це повідомляє Reuters.

Загроза прориву виникла на дамбі Табка, яка була зведена за 40 км від міста Ракка у Сирії, і на мосульській дамбі в Іраку. Головну загрозу для гідротехнічних споруд на цих річках, за оцінками експертів ООН, становлять рясні опади, внаслідок яких з 24 січня рівень води піднявся на 10 м, і ймовірність диверсії з боку ІД, а також бомбардування авіацією сил міжнародної коаліції на чолі зі США.

В разі прориву дамби в Сирії можуть бути повністю знищені міста Ракка і Дейр-ез-Зор, у яких проживає близько півмільйона людей.

У разі руйнування мосульської дамби існує загроза знищення більше 20 мільйонів людей, наголошують в ООН.

Нагадаємо, що в американському штаті Каліфорнія місцева влада дозволила людям, евакуйованим з району озера Оровілл через загрозу прориву дамби, повернутися додому.

Люди можуть повернутися до свого повсякденного життя, але в той же час повинні залишатися в курсі подій і бути готовими до необхідних дій, якщо посилиться загроза.

Нагадаємо, що проблеми з греблею почалися через сильні дощі. 11 лютого вода почала переливатися спочатку через запасний, а потім і основний водоскид. Потім було зафіксовано руйнування останнього унаслідок ерозії.

Влада, побоюючись, що дамба може повністю розвалитися і викликати масштабну повінь, оголосила про евакуацію приблизно 200 тисяч чоловік.

Штучне озеро Оровілл знаходиться в 240 кілометрах від Сан-Франциско, в містечку Оровілл, розташованому біля озера проживає 16 тисяч. Гребля є найвищою в США, її висота становить 235 метрів.

Десятки тисяч американців можуть повертатися додому після масової евакуації у Каліфорнії

Десятки тисяч американців можуть повертатися додому після масової евакуації у Каліфорнії

Наступна публікація