Католики і православні мають шанс святкувати Великдень в один і той же день

В Україні заговорили про перенесення святкування Різдва на 25 грудня.

У 2016 році Воскресіння Христове, більш знане як Пасха, церкви по всьому світу можуть відзначити нарешті в один день. Тобто християни православної і католицької церков – разом.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Папа Римський Франциск ще у жовтні погодився з пропозицією коптського патріарха Олександрійського Феодора Другого уніфікувати дату Великодня. Пропозицію підтримали патріарх Антіохії і всього Сходу Ігнатій Єфрем Другий та архієпископ Константинополя і Вселенський патріарх Варфоломій Перший.

Скільки часу очільникам церков потрібно для остаточного рішення, ще не відомо. Але Феодор Другий уже запропонував і конкретну дату – відзначати Великдень у другу неділю квітня. Хоча ще із 325 року нашої ери дата святкування постійно змінюється. Її спеціально вираховують за місячним календарем.

І це – не єдина можливість об'єднати нарешті християн  хоча б у день свят. Бо подумати про можливість разом відзначити і Різдво Христове запропонував цього тижня очільник Ради нацбезпеки і оборони України Олександр Турчинов. Дату пропонує обрати за Григоріанським календарем – тим, за яким живе Україна та й решта країн світу. Тобто – 25 грудня.

Дискусій буде ще чимало: звички кількох століть змінювати непросто. Але якщо ідея примирення і об'єднання звучить уже на такому серйозному рівні, рік наступний дає нам усі шанси.

Ну, а поки, вітаючи християн західного обряду із Різдвом, яке у них уже настало, Папа Римський Франциск помолився за мир в Україні, побажав нашій країні затишку і виконання всіх домовленостей, а світ закликав жити у гармонії.

ВідеоЦеркви по всьому світу можуть відзначити Воскресіння Христове в один день

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: