Великобританія має намір позбавити "російську шпигунку" свого підданства

Британська влада висловила намір позбавити Анну Чапман громадянства.

Влада Великобританії розгляне питання про позбавлення Анни Чапман, однієї з фігуранток "шпигунського скандалу" у США, британського підданства. Про це повідомляє Sky News з посиланням на заяву Міністерства внутрішніх справ Великобританії.

За словами представника міністерства, відомство має право позбавити британського паспорта людини, яка має подвійне громадянство, у разі, якщо це необхідно для "суспільного блага". Він підкреслив, що справа Чапман буде розглянута в терміновому порядку.

BBC News, у свою чергу, відзначає, що дівчина отримала підданство Великобританії, коли була одружена з британцем.

Раніше повідомлялося, що британська служба контррозвідки MI5 почала розслідування з метою з'ясувати, чи не займалася Чапман (дівоче прізвище - Кущенко) шпигунством на користь Росії, коли жила у Великобританії (з 2003 по 2006 рік).

Разом з тим, коли стало відомо про депортацію Чапман з США, вона висловила намір повернутися до Великобританії.

9 липня Чапман разом з дев'ятьма іншими росіянами, звинуваченими США в незаконній агентурній діяльності, була вислана з країни. Усіх їх доставили спочатку до Відня, а потім до Москви. У столиці Австрії їх обміняли на чотирьох росіян, які раніше були засуджені в РФ за шпигунство на користь іноземних держав, а потім помилувані президентом Дмитром Медведєвим.

Росіяни були заарештовані в США за підозрою в шпигунській діяльності в червні 2010 року. 8 липня усі вони визнали себе винними в тому, що діяли в якості незареєстрованих агентів іноземної держави. Інші звинувачення, зокрема, у відмиванні грошей, були з них зняті.

Читайте також:

Фігуранти шпигунського скандалу прибули до Москви

Всі "російські шпигуни" визнали себе винними в суді

Російська шпигунка вирішила повернутися до Великобританії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: