Великобританія оприлюднила план порятунку Єлизавети ІІ в разі нападу СРСР

Якщо б СРСР напав на Британію, королева Єлизовета ІІ рятувалася б на яхті в затоках біля берегів Шотландії, для інших вищих чиновників були б підготовлені місця в підземних бункерах.

В Об'єднаному Королівстві оприлюднено план евакуації перших осіб країни у разі ядерної атаки.

Так, у разі нападу Радянського Союзу, королева Єлизавета ІІ має рятуватися на яхті в затоках біля берегів Шотландії. Крім глави держави, корабель взяв би на борт герцога Единбурзького і міністра внутрішніх справ країни.

Для інших вищих чиновників були підготовлені місця в підземних бункерах. Так як тільки королева у разі загибелі кабінету міністрів могла призначити нового прем'єра, тому і було вирішено евакуювати її окремо.

Такі дані оприлюднив у своїй книзі історик королівської сім'ї Пітер Хеннесі. Він отримав інформацію з урядових документів, з яких нещодавно зняли гриф секретності.

План з порятунку перших осіб держави носить назву "Пітон". Він був змінений після терористичних атак у Нью-Йорку 11 вересня, але термін секретності цих документів ще не закінчився, тому, поки що дізнатися подробиці оновленого "Пітона" широкій публіці не надається можливості.

Нагадаємо, на початку липня Королева Великобританії Єлизавета II відвідала нью-йоркську штаб-квартиру ООН і вперше більш ніж за півстоліття виступила з промовою про міжнародне становище.

Британська королева закликала світових політиків і дипломатів проявити свої кращі лідерські здібності на благо людства.

"Мені невідома універсальна формула успіху, але з роками я помітила, що деякі атрибути лідерства універсальні і часом полягають у пошуку шляхів наснаги людей на об'єднання своїх зусиль, талантів, знань, ентузіазму та натхнення для спільної роботи", - розповіла королева.

У своїй промові вона жодного разу не згадала назви інших країн, крім однієї - карибської острівної держави Тринідад і Тобаго, де в 2009 році проходив саміт Співдружності.

Читайте також:

Єлизавета II розповіла в ООН секрет успішного лідерства

Королева Великобританії звернулася до парламенту з тронною промовою

Родичі полонених українських моряків звернулися до королеви Єлизавети II

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: