Великобританія підготувала план на випадок краху BP через "нафтовий Чорнобиль"

British Petroleum продовжує зазнавати збитків через аварію нафтової платформи в Мексиканській затоці і Британський уряд готує плани на випадок фінансового краху нафтогазової компанії.

Британський уряд готує плани на випадок фінансового краху нафтогазової компанії British Petroleum (BP). Компанія продовжує зазнавати збитків через аварію нафтової платформи в Мексиканській затоці і чутки про можливий розділ або поглинання BP поширюються все ширше.

Розглядається навіть варіант, при якому BP буде знову націоналізована. Ця компанія, нагадаємо, перебувала в державній власності до 1987 року. Нова націоналізація може проходити за схемою, використаної для порятунку великих британських банків, зокрема, Royal Bank of Scotland, під час кредитної кризи 2008-2009 років.

За останні два з половиною місяці ринкова вартість BP знизилася в два рази до 64 мільярдів доларів. У той же час обсяг зобов'язань компанії складає 70 мільярдів доларів.

Корпорація життєво важлива для Великобританії, оскільки дає високооплачувану роботу 10 тисячам підданих Сполученого Королівства та приносить до бюджету до 6 мільярдів фунтів стерлінгів (близько 10 мільярдів доларів) на рік. Крім того, вона володіє найважливішою енергетичною інфраструктурою, включаючи нафтопровід Баку-Тбілісі-Джейхан і системою трубопроводів Forties, що сполучає 50 нафтових і газових родовищ у Північному морі.

Нарешті, уряд вкрай стурбований виплатою дивідендів BP, які йдуть у пенсійні фонди і тим самим забезпечують мільйонам британських пенсіонерів значну частину їхніх доходів.

Витік нафти в Мексиканській затоці почався 22 квітня. Через пожежу на нафтовій платформі Deepwater Horizon загинули 11 людей, а сама платформа затонула. У результаті розливу нафти, найбільшого в історії США, в затоці утворилася нафтова пляма, яка незабаром досягла берегів штату Луїзіана. Досі у води затоки продовжують виливатися десятки тисяч барелів нафти на день.

Сумарні збитки компанії від катастрофи вже перевищили 3 мільярди доларів. У разі, якщо в найближчі тижні витік не вдасться припинити, можливе поглинання компанії з боку інших гравців нафтогазового ринку. Серед основних претендентів називаються Royal Dutch Shell і ExxonMobil.

Читайте також:

BP витратила 2,65 млрд доларів на ліквідацію розливу нафти в Мексиканській затоці

Нафтова катастрофа у Мексиканській затоці стала найбільшою за історію США

BP припинила відкачування нафти в результаті пошкодження куполу

ВР виділить 20 млрд доларів на виплати компенсацій у зв'язку з розливом нафти

Відео"Нафтовий Чорнобиль"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: