На базі британських підводних човнів відбувся витік радіоактивних речовин

Витоки небезпечних речовин сталися в 2004, 2007 та 2008 роках, але влада розсекретила дані про них тільки зараз.

Міністерство оборони Великобританії розсекретило дані про витоки радіоактивних речовин на атомних підводних човнах, що базуються на найбільшій військово-морській базі Шотландії "Клайд" недалеко від Глазго.

Як випливає з секретних документів, опублікованих відповідно до закону про вільний доступ до інформації, витоки відбулися в 2004, 2007 і 2008 роках.

В серпні 2007 року в результаті зливу рідини на субмарині Superb в навколишнє середовище потрапила невизначена кількість радіоактивних речовин. У 2008 році витік радіації відбувся на підводному човні Torbay під час прогрівання реактора. Про інцидент 2004 року не повідомляється. Об'єм шкідливих речовин, що потрапили в навколишнє середовище, також не повідомляють.

Шотландське агентство по захисту навколишнього середовища (SEPA) своєчасно прореагувало на факт першого витоку та надіслало в міноборони Великобританії відповідну заяву, в якій зажадало розібратися в причинах інциденту. Дізнавшись про подальші витоки радіації, SEPA погрозила закриттям бази. У міноборони, в свою чергу, пообіцяли ініціювати розслідування за фактом витоків радіації, що повторюються.

В кінці 2008 року також повідомлялося про інцидент на атомному підводному човні ВМС Великобританії. Тоді витік 280 літрів радіоактивних речовин відбувся під час зливу охолоджуючої рідини на підводному човні Trafalgar, що знаходився на військово-морській базі в Девенпорті, на південному заході Англії.

Читайте також:

Термін безпечної експлуатації саркофагу на ЧАЕС добігає кінця

Китай відмовився від гонки озброєнь

Китай влаштовує парад атомних підводних човнів

США націлять ядерні ракети на 12 об'єктів у Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: