Великобританія слідом за США "перезавантажить" відносини з Росією

Британія покладає великі надії на майбутній візит міністра закордонних справ Мілібенда до Росії. Лондон хоче "перезавантажити" відносини з Москвою.

Зарубіжні експерти покладають великі надії на майбутній офіційний візит міністра закордонних справ Девіда Мілібенда до Москви.

На думку британської газети The Financial Times, візит, який розпочнеться 1 листопада, може відкрити нову сторінку в непростих взаєминах між Росією та Британією.

Як вважають експерти, сторонам корисно було б прийти до висновку, що співпраця між ними, незважаючи на низку серйозних розбіжностей, може бути плідною. Зокрема, загальні інтереси можна знайти, обговорюючи становище в Афганістані, іранську проблему і ситуацію на Близькому Сході.

На думку британців, в той же час країна повинна бути послідовною і твердої щодо справи Литвиненка - як відомо, саме через вбивства екс-офіцера ФСБ Росії в 2006 році відносини між двома країнами різко загострилися.

Нагадаємо, що колишній співробітник ФСБ Олександр Литвиненко, який втік в 2000 році до Великобританії і отримав там політичний притулок і громадянство, помер у Лондоні 23 листопада 2006 року. Причиною смерті слідчі вважають виявлений в його організмі полоній-210.

У вбивстві Литвиненка британська влада звинувачує громадянина Росії Андрія Лугового. РФ відмовляється видати Британії Лугового, після цього британська сторона обмежила співпрацю з Росією у багатьох сферах.

Високопоставлені британці висловлюються за початок "перезавантаження" відносин з Росією - подібної до тієї, яку недавно почали Сполучені Штати. Так, колишній британський посол у Москві Тоні Брентон дав Мілібенду п'ять рад щодо його поведінки на переговорах у Москві.

На думку Брентона, яку опублікувала британська газета The Times, незважаючи на те, що Британія не повинна закривати очі на кричущі порушення прав людини в Росії, потрібно прагнути співпрацювати з Москвою у всіх можливих сферах. Брентон підкреслює, що позиції Росії близькі британським, наприклад, з іранської проблеми - Москва, як і Лондон, проти ядерної зброї, в роботі над яким світ підозрює іранців. Схожий підхід двох країн і по відношенню до ситуації в Афганістані.

Як заявляє Брентон, завдання Мілібенда чітко пояснити російській стороні її зовнішньополітичні дії, які не до душі Великобританії - мова йде про вбивство Литвиненка, нападки на Британську раду, визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії, хакерської атаки на Естонію.

Тоні Брентон відзначає, що Росія буде розвиватися поступово й у власному темпі, і діями інших країн її буде складно спрямувати на шлях співпраці та лібералізму. Однак, вважає колишній посол, не варто втрачати оптимізму, тому що культурному відношенні Росія - європейська країна, орієнтована на Захід. Пізнати демократичні свободи росіянам заважає бідність, вважає Брентон.

Нагадаємо, що напередодні в інтерв'ю The Financial Times сам Девід Мілібенд заявив, що Великобританія не збирається відновлювати співпрацю з російськими спецслужбами і скасувати жорсткість візового режиму для російських чиновників. Російський МЗС, зі свого боку, налаштований оптимістично щодо перспектив налагодження відносин з Лондоном. Як зазначають дипломати, у відносинах двох країн вже помітна позитивна динаміка.

Читайте також:

Москва спростувала плани вторгнення СРСР до Манчестера

Британія розсекретила інструкцію на випадок ядерної війни з СРСР

Мєдвєдєв на зустрічі з Обамою запустив "перезавантаження"

Клінтон переплутала "перезавантаження" з "перевантаженням"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: