Великобританія виводить війська з Іраку

Більша частина 4-тисячного британського контингенту залишить країну до 31 травня. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Великобританія 31 березня розпочинає офіційне виведення військ з Іраку. Генерал-майор Енді Салмон передасть командування американському генералу Майклу Оатсу, який очолить багатонаціональну дивізію "Південь".

Більшу частину 4-тисячного британського контингенту виведуть з Іраку до 31 травня.

У країні залишиться близько 400 штабних військовослужбовців і інструкторів.

Генерал-майор Салмон напередодні передачі командування заявив, що його солдати можуть залишити Ірак з високо піднятою головою. "Ми допомагали забезпечувати безпеку, ми створили умови для суспільного і економічного розвитку", - сказав генерал.

Американці, які замінять на півдні Іраку британських військових, ставлять перед собою в цьому районі дещо інші завдання. Армія США, перш за все, займеться підготовкою співробітників іракських органів безпеки, а також забезпечуватиме контроль на дорогах, що ведуть з півдня до центру країни.

В той же час, за словами американського офіцера, відповідального за зв'язки з іракською армією в командному центрі Басри, американці мають намір використовувати свої звичайні методи, які передбачають, що на вулицях має бути помітна присутність, перш за все, іракських сил безпеки.

США також скорочують чисельність свого контингенту в Іраку. Найближчим часом будуть виведені дві бригади, дислоковані в провінції Анбар, в якій колись були вкрай активними бойовики "Аль-Каїди". Проте, відчутна американська військова присутність в Іраку збережеться, як мінімум, до кінця 2011 року.

В операціях на території Іраку беруть участь військові із понад 20 країн світу, що входять в очолювані США коаліційні сили.

Формальним приводом для початку операції стали заяви американського керівництва про наявність у Іраку зброї масового ураження, що дотепер не одержали незалежного підтвердження.

Минулого тижня виповнилось шість років зі дня вторгнення коаліційних сил до Іраку.

Читайте також:

За вбивство чотирьох іракців американця засудили на 35 років

Під час вибуху в Багдаді загинули понад 14 людей

Американку посадили на шість років за торгівлю з Іраком

Ірак відзначив річницю вторгнення коаліційних військ терактами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: