Велика Британія застосує "акт Магнітського" після Brexit

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Банківські рахунки порушників прав людини у Великобританії будуть заморожені, а їм самим заборонять в'їзд до країни.

Після виходу Великої Британії з Євросоюзу Лондон застосує положення так званого "акта Магнітського". Про це у статті для видання The Sunday Telegraph, яка вийшла у неділю, 11 серпня, написав очільник британського МЗС Домінік Рааб.

Йдеться про положення закону "Про санкції та боротьбу з відмиванням грошей", які стосуються порушень прав людини. "Це означає, що порушники прав людини, де б у світі вони не були, зіткнуться з наслідками своїх дій: їхні активи у Сполученому Королівстві будуть заморожені, а на поїздки сюди буде введена заборона. Ми гарантуємо, що Велика Британія, яка стане глобальною, не є безпечним притулком для тих, хто отримує вигоду з мук інших", - зазначив міністр.

Сергій Магнітський - колишній аудитор інвестиційного фонду Hermitage Capital. Він помер 2009 року в московському СІЗО. Правозахисники та родичі підозрюють, що йому не надали вчасно медичну допомогу. Його колишній партнер Вільям Браудер звинуватив російську владу у спробі вбивства юриста.

На думку Браудера, Магнітський розкрив масштабні корупційні схеми. У Росії відкидають звинувачення. Загибель Магнітського викликала міжнародний резонанс і стала приводом для прийняття 2012 року в США "акта Магнітського". Він передбачає санкції щодо осіб, відповідальних за порушення прав людини та принципу верховенства права в РФ.

Відео Євросоюз погодився відкласти Brexit до 31 жовтня 2019 року

До такого рішення дійшли лідери ЄС на терміновому саміті у Брюсселі. На засіданні особисто була присутня британська прем'єрка Тереза Мей, канцлер Німеччини Ангела Меркель та французький президент Еммануель Макрон. На поступки Лондону європейські політики пішли, щоб не створювати економічний колапс.

Євросоюз погодився відкласти Brexit до 31 жовтня 2019 року

2016 року Конгрес США ухвалив закон, що розширює дії "акта Магнітського" на всі країни світу. Аналоги "акта Магнітського" були ухвалені в Естонії у 2016 році, в Литві та Канаді - у 2017-му, в Латвії - у 2018-му. У Великобританії перша частина "акта Магнітського" була прийнята у 2017 році. Вона стосується замороження активів тих, хто, на думку Лондона, причетний до грубих порушень прав людини.

У травні 2018 року палата громад парламенту країни прийняла поправку до законопроєкту про санкції, аналогічну "акту Магнітського". Дискусія щодо ухвалення "закону Магнітського" на рівні Євросоюзу триває досі. Лише в грудні 2018 року глави МЗС країн ЄС дали "зелене світло" пропозиції Нідерландів розробити глобальний режим санкцій за порушення прав людини, однак ім'я Магнітського в цій пропозиції не згадується.

Відео Жорсткий Brexit і серйозні зміни для британського уряду – Борис Джонсон стане прем’єр-міністром

Британія обрала наступника Терези Мей. Консервативну партію країни, а відтак і уряд, очолить добре відомий політик, колишній глава МЗС і мер Лондона, Борис Джонсон. Офіційно його призначать прем'єр-міністром вже 24 липня. Чим запам'ятався політик і чому після його приходу на британській уряд очікують кадрові зміни - ТСН розповість.  

Жорсткий Brexit і серйозні зміни для британського уряду – Борис Джонсон стане прем’єр-міністром

Вибір редакції