Венесуела довго потерпала від диктатури Мадуро: США закликали Гуайдо створити чесний уряд

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Сполучені Штати тісно працюватимуть з легітимно обраною Національною Асамблеєю.

Державний секретар США Майка Помпео закликав президентом Венесуели Ніколаса Мадуро передати свої повноваження опозиційному спікеру парламенту Хуану Гуайдо, оголосивши, що США визнають його тимчасовим президентом країни.

Про це йдеться в офіційній заяві Державного секретаря США Майка Помпео, - пише Укрінформ.

"Сполучені Штати визнають Хуана Гуайдо новим тимчасовим президентом Венесуели й рішуче підтримують його мужнє рішення взяти на себе цю роль відповідно до статті 233 Конституції Венесуели та за підтримки Національної Асамблеї задля відновлення демократії", - наголошується в заяві.

Глава американської дипломатії навів позицію президента США Дональда Трампа, який зауважив, що "народ Венесуели рішуче висловився проти Мадуро і його режиму та виступив з вимогою свободи й верховенства права".

Венесуельський народ достатньо довго потерпав від руйнівної диктатури Ніколаса Мадуро. "Ми закликаємо Мадуро передати правління легітимному лідеру, який відображає волю венесуельського народу", - йдеться в документі.

Глава Держепу підкреслив, що Сполучені Штати підтримують зусилля тимчасового президента Гуайдо щодо створення перехідного уряду в процесі підготовки до вільних і чесних виборів.

При цьому держсекретар США пообіцяв, що Сполучені Штати тісно працюватимуть з легітимно обраною Національною Асамблеєю, щоб "сприяти поверненню Венесуели до демократії та верховенства права, відповідно до Міжамериканської демократичної хартії". Помпео також висловив готовність США надати гуманітарну допомогу населенню центральноамериканської країни.

ВідеоОпозиційний лідер Венесуели визнав себе тимчасовим президентом

У Венесуелі лідер опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим виконувачем обов'язків президента. Присягу політик виголосив просто неба, перед багатотисячним мітингом. Третій день венесуельці протестують проти нинішнього очільника Ніколаса Мадуро. 

Опозиційний лідер Венесуели визнав себе тимчасовим президентом

Нагадаємо, 23 січня у Венесуелі розпочалися масові протести проти президента Ніколаса Мадуро. Лідер опозиційної 
Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо оголосив себе президентом країни. Національна асамблея своєю чергою оголосила Гуайдо виконуючим обов'язки президента країни.

Білий дім оголосив, що президент США Дональд Трамп вже офіційно визнав його легітимним керівником Венесуели. Про визнання Гуайдо легітимним лідером Венесуели заявили Бразилія, Парагвай, Колумбія, Перу, Чилі та Канада. Також Хуана Гуйадо підтримала Організація американських держав. 

Ніколас Мадуро зі свого боку заявив про розірвання дипломатичних відносин зі Сполученими Штатами.

Залиште свій коментар

Вибір редакції