Венесуела і Колумбія поновили дипломатичні зв'язки

Президент Колумбії Мануель Сантос і Венесуели Уго Чавес зустрілися в будинку, де помер знаменитий південноамериканський революціонер Симон Болівар, і помирилися.

Колумбійський президент Мануель Сантос і його венесуельський колега Уго Чавес домовилися про відновлення двосторонніх дипломатичних відносин.

Зустріч лідерів двох країн пройшла в колумбійській Санта-Марті у будинку, де в 1930 році помер один з лідерів борців за незалежність іспанських колоній в Америці Симон Болівар.

Чавес і Сантос визнали, що у них є розбіжності, але висловили готовність відсунути їх на другий план в інтересах обох народів.

"У нас відбулася чесна, пряма і відверта розмова, і я думаю, що ми зробили серйозний крок для відновлення довіри", - заявив Санчес.

"Ми повинні вчитися жити разом, - сказав, зі свого боку, Чавес. - Наша мирна революція у Венесуелі не представляє жодної небезпеки для Колумбії".

Він ще раз відкинув звинувачення попередника Сантоса - Альваро Урібе - у тому, що на території Венесуели переховуються 1500 повстанців колумбійської FARC.

"Уряд Венесуели не підтримує, не дозволяє і ніколи не дозволить присутності на своїй території бойовиків або терористів", - заявив Чавес.

Раніше Чавес стверджував, що Сполучені Штати використовують Колумбію з метою підірвати зусилля, яких докладає країна до регіональної інтеграції.

Двосторонні контакти були заморожені з ініціативи Каракаса після того, як колишній президент Колумбії Альваро Урібе звинуватив венесуельську владу в приховуванні лівих повстанців, які вже 46 років ведуть озброєну боротьбу з колумбійським урядом, і направив до Організації американських держав відеозапис із зображенням табору бойовиків на венесуельській території.

Читайте також:

Чавес відправив війська на кордон з Колумбією

Новим президентом Колумбії став колишній міністр оборони

Чавес звинуватив Колумбію в причетності до розвідувальних операцій США

Венесуела відкликає свого посла з Колумбії

ВідеоВенесуела і Колумбія поновили дипломатичні зв'язки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: